lotnisko ochrona przed koronawirusemYang Qing/Xinhua News/East News/zdjęcie poglądowe

Znaleziono banalny sposób walki z koronawirusem. Wszystko zależy od lotnisk, wymieniono 10

Lotnisko jest ostatnim bastionem w walce z koronawirusem? Naukowcy właśnie opublikowali swoje wnioski w kwestii powstrzymania rozpowszechniania się groźnej choroby.

Lotnisko przyjmuje każdego dnia miliony pasażerów, którzy przenosić mogą dziesiątki potencjalnie niebezpiecznych chorób. Niestety w wyniku latania samolotami błyskawicznie rozprzestrzeniać się zaczął również niezwykle niebezpieczny koronawirus.

Koszmar na Broad Peaku. Denis Urubko zwieziony z lawiną w czasie ataku szczytowegoKoszmar na Broad Peaku. Denis Urubko zwieziony z lawiną w czasie ataku szczytowegoCzytaj dalej

Teraz naukowcy ogłosili sposób, dzięki któremu można powstrzymać dalsze roznoszenie choroby. Jest banalny, wprowadzenie go może być bardzo proste. Wymieniono 10 lotnisk, które mogą być kluczowe w tej sprawie.

Lotnisko kluczem do pokonania koronawirusa?

Do tej pory oficjalnie mówi się, że z powodu zarażenia koronawirusem zmarło już około 1670 osób. Prawie 70 tysięcy ludzi ma być zakażonych, Przypadki zachorowań pojawiły się już w wielu państwach rozsianych po całym świecie, a naukowcy w końcu odkryli, jak można walczyć z problemem.

Właśnie opublikowano w piśmie "Risk Analysis" wnioski, które z pewnością dla wielu ludzi nie będą zaskoczeniem. Jak się okazuje, naukowcy po wielu analizach i badaniach ustalili, że zwykła higiena rąk pasażerów może ograniczyć potencjalny wybuch epidemii nawet do 69%.

Zaskakujące wnioski naukowców

Wprowadzenie w życie odpowiednich zasad higieny może zatem przynieść rewolucyjne skutki i zablokować rozprzestrzenianie się koronawirusa. Wymieniono 10 lotnisk, które w tej walce odgrywać mogą szczególne znaczenie:

 • London Heathrow
 • John F. Kennedy
 • Dubai International
 • Hong Kong International
 • San Francisco
 • Amsterdam Schiphol
 • Beijing Capital
 • Frankfurt
 • Charles de Gaulle
 • Los Angeles International

Wprowadzenie odpowiedniej strategii higieny w tych portach, zdaniem autorów publikacji, mogłoby z miejsca zmniejszyć ryzyko o 37%.

- Na lotniskach i w samolotach dochodzi do sporej ilości zakażeń, ponieważ to zamknięte, ciasne przestrzenie z dużymi, ruchliwymi grupami ludzi. Wirusy przenoszą się z płynami ciała, więc utrzymanie rąk w czystości na głównych węzłach komunikacyjnych to absolutna podstawa - mówi dr Christos Nicolaides reprezentujący Uniwersytet Cypryjski i Massachusetts Institute of Technology, cytowany przez Wirtualną Polskę.

ZOBACZ TAKŻE:

 1. Poszła na kolację z przyszłym zięciem. Kilka dni później odkryła zdjęcie, które musiała pokazać córce jeszcze przed ślubem
 2. Smutne informacje. Katarzyna Dowbor nieuleczalnie chora
 3. Tragedia tuż przy polskiej granicy. Padły strzały, trzy osoby nie żyją, dziecko ranne
 4. Dwie wioski doszczętnie zniszczone, co najmniej 30 osób nie żyje. Dramatyczne wiadomości ze świata
 5. Okropne zachowanie kierowcy turystycznego autobusu. Oni pędzili ratować ludzkie życie [FILM]
 6. Straszne doniesienia napływają do mediów. Są ofiary śmiertelne, wśród rannych dzieci

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł