lotnisko LOTFot. Flickr.com/Masakatsu Ukon

LOT otwiera nowy rejs do turystycznego raju. Wylądujemy na jednym z największych lotnisk świata

Lotnisko w centralnej Polsce umożliwia wyjątkowo atrakcyjny lot do turystycznego raju. LOT zaprezentował turystom z naszego kraju połączenie na jeden z największych portów lotniskowych na świecie.

Lotnisko w Warszawie umożliwia zupełnie nowe połączenie na jedno z największych lotnisk na świecie - Pekin-Daxing w Chinach. Przeloty tam możliwe będą dzięki polskim liniom lotniczym LOT, co oznacza jeszcze większe możliwości zwiedzania świata dla Polaków.

W Australii w końcu spadł deszcz. Niestety eksperci przed nim ostrzegają, może być jeszcze gorzejW Australii w końcu spadł deszcz. Niestety eksperci przed nim ostrzegają, może być jeszcze gorzejCzytaj dalej

Trasa wynosiła będzie około 7 tysięcy kilometrów, a sam lot trwać ma około 9 godzin. Po wylądowaniu znajdziemy się Pekinie, który jest jednym z najatrakcyjniejszych, turystycznych rajów na całym świecie. Z pewnością na skorzystanie z tej oferty skusi się wielu miłośników podróży i zwiedzania świata.

Lotnisko w Warszawie oferuje nowy lot

Boeing 787 Dreamliner polskich linii lotniczych po raz pierwszy wystartował w środę, oficjalnie otwierając to nowe połączenie. Wzbił się w powietrze o godzinie 22:40, by na miejscu wylądować około godziny 14:20 czasu lokalnego. Samoloty kursować mają teraz regularnie w poniedziałki, środy, piątki i soboty.

Maszyna, z której korzystać będą Polacy, są jednymi z najnowocześniejszych, szerokokadłubowych samolotów na świecie. Nie są to pierwsze loty na trasie Warszawa-Pekin. LOT już od 2012 roku lata do tego miasta, wcześniej jednak lądował na Stołecznym Międzynarodowym Lotnisku Pekinu, które położone było 20 km od centrum miasta. Startuje na tej trasie z Polski we wtorki, czwartki i niedziele, teraz więc dostanie się do turystycznego raju możliwe będzie dokładnie przez cały tydzień, siedem dni w tygodniu.

Wielu turystów będzie ucieszonych nowym połączeniem

Jak tłumaczy spółka, całe przedsięwzięcie możliwe jest dzięki udostępnieniu firmie LOT tzw. slotów, czyli określonych godzin na starty oraz lądowania na lotnisku. To jednocześnie już dziewiąte połączenie, które polska firma realizuje na teren Azji.

Lotnisko Daxing to największy port na świecie, który jednocześnie uważany jest za jeden z najnowocześniejszych, obsługujących międzynarodowe połączenia. Jest portem stosunkowo młodym, gdyż oficjalne otwarcie miało miejsce we wrześniu 2019 roku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 6-miesięczne dziecko utonęło w wannie. Matka była zajęta przeglądaniem internetu
  2. Objawy chorób trzustki, które widać na skórze. Nie wolno ich lekceważyć
  3. Niesamowicie zuchwała kradzież z warszawskiego hotelu. Jakim cudem nikt nie zauważył?
  4. Najsłodszy samolot w historii wzbija się w niebo. Wygląda niesamowicie uroczo i lata też z Europy
  5. Pilna ewakuacja, pożar na lotnisku. Wszystkie loty zostały odwołane, wiadomości zza granicy niepokoją
  6. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk

Źródło: Dziennik.pl

Następny artykuł