lotnisko pasażerpixabay.com/JESHOOTS-com

Ujawniono nowe technologie dla lotnisk. Zmieni się wszystko

Lotnisko czekają naprawdę rewolucyjne zmiany. Już za kilka lat usługi świadczone w portach lotniczych będą podporządkowane pod poszczególnych pasażerów.

Lotnisko to miejsce, w którym duża część z nas spędza naprawdę sporo czasu. Ludzie, którzy często podróżują są zmuszeni to częstych odwiedzin portów lotniczych w różnych miejscach na świecie. Już za kilka lat nasze doświadczenia z pobytu na lotnisku ulegną całkowitej zmianie.

Para dała się ponieść miłosnej fantazji w samolocie. Pasażer wszystko nagrał, był oburzonyPara dała się ponieść miłosnej fantazji w samolocie. Pasażer wszystko nagrał, był oburzonyCzytaj dalej

Nowe technologie szturmem wkraczają na lotniska. Podczas targów CES w Las Vegas w USA przedstawiono kilka pomysłów rewolucyjnych zmian, które już za parę lat planuje wprowadzić się w portach lotniczych. Za propozycje rewolucji odpowiedzialny jest Ed Bastian, prezes amerykańskich linii lotniczych Delta.

Lotnisko czekają rewolucyjne zmiany

Pierwszą z rewolucyjnych nowinek dotyczącej lotnisk przedstawionych przez Bastiana podczas jego wystąpienia jest umieszczenie w portach lotniczych nowoczesnych ekranów indywidualnie spersonalizowanych pod konkretnego pasażera. Jak miałoby to w praktyce wyglądać? Po wejściu do terminala tożsamość każdego z pasażerów zostanie automatycznie odczytana. Odprawa lotniskowa ma zostać wykonana przez specjalnie przygotowane do tego skanery umieszczone w odpowiednim miejscu na każdym z lotnisk. Dzięki zrezygnowaniu z tradycyjnych kontroli bezpieczeństwa, turyści mają poczuć się bezpieczniej. Ma to zredukować także poziom stresu wśród podróżnych.

Zmiany dotkną także ekrany z godzinami odlotów, które obecne są na każdym lotnisku. Dzięki technologii Parallel Reality, opracowanej przez firmę Missapplied Sciences, każdy z pasażerów na takim ekranie będzie widział jedynie informację o swoim samolocie i to podane w jego języku.

- Wiele osób patrzy na jeden ekran, ale każda widzi tam tylko informacje o swoim locie i w swoim języku. Nie potrzeba do tego żadnych dodatkowych urządzeń. Tylko patrzysz na ekran. Jednocześnie mogą patrzeć dziesiątki, a nawet tysiące ludzi i każdy będzie widział tylko swoje informacje – mówi Albert Ng z firmy Missapplied Sciences cytowany przez dziennik Polska Times.

Po odczytaniu informacji na temat swojego lotu pasażer będzie prowadzony do odpowiedniej bramki za pomocą interaktywnych strzałek, które wyświetlane będą na podłodze terminala. Jeśli podróżni będą mieli jeszcze sporo czasu do odlotu system wyświetli na ekranie informację o miejscach na lotnisku, gdzie pasażerowie będą mogli w spokoju oczekiwać i np. napić się kawy.

Trzeba przyznać, że są to bardzo rewolucyjne zmiany, które mogą mieć olbrzymi wpływ na komfort podróżnych. Czy według was jest szansa, że zostaną one wprowadzone w najbliższych latach?

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gratulacje spływają od fanów. Aleksandra Kwaśniewska i Kuba Badach mają powody do świętowania „W końcu”
  2. Pilna decyzja GIF. Z aptek zniknął ważny lek
  3. Tragiczna wiadomość, nie żyje wspaniały Polak. Uratował dziesiątki istnień, GOPR w żałobie
  4. Straszna wiadomość z zapory w Solinie. 20-latek nie żyje
  5. Huragan wyrzucił na brzeg potwora. Brytyjczycy już zaczęli nazywać go Nessie
  6. Ponad 20 osób nie żyje, jest wielu poszkodowanych. Tragiczny bilans zwiększa się z każdą godziną

źródło: polskatimes.pl

Następny artykuł