lotnisko znoszą zakazFot. Wikimedia Maciej Lulko http://s746.photobucket.com/albums/xx107/lulek89/Wroclaw%20-%20Nowy%20terminal/?start=all CC BY-SA 3.0

Znoszą zakaz. Denerwował tysiące ludzi na lotniskach

Lotnisko obecnie funkcjonuje na innych zasadach w związku z zaleceniami rządu, dotyczącymi pandemii koronawirusa. Niektóre zakazy okazały się wyjątkowo męczące i denerwujące dla ludzi, którzy przyjeżdżali do obiektów. Wreszcie osiągnięto porozumienie i postanowiono znieść jeden z nich. Odczuwalna zmiana procedur.

Lotnisko zdaniem wielu pasażerów stało się miejscem denerwującym. Wszystko przez wiele procedur wdrożonych w czasie pandemii, które mają zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Część z nich okazała się wyjątkowo utrudniać korzystanie z obiektów. Przekazujemy dobrą wiadomość. W wyniku porozumienia zdecydowano o zniesieniu jednego z zakazów.

Podróżni odwiedzający lotnisko niedawno musieli dostosować się do zupełnie nowych zasad. Chociaż wiele połączeń wciąż zostaje zawieszonych, to duża część osób wciąż chce latać samolotami. Sytuacja związana z lotniskami i lotami jest bardzo dynamiczna, czego dowodem jest nagła decyzja o zniesieniu zakazu, który denerwował tysiące Polaków. To kolejny krok w stronę swobodniejszego poruszania się w obiektach.

Lotnisko stanie się mniej denerwujące. Zniesiono zakaz, który obowiązywał w terminalach

Obecnie każde lotnisko obowiązują zasady dotyczące bezpieczeństwa podróży, które współtworzyły Główny Inspektorat Sanitarny oraz Urząd Lotnictwa Cywilnego. Postanowiono zdjąć zakaz wejścia do terminalu portu lotniczego osób niebędących pasażerami. Na stronie ULC pojawiło się wyjaśnienie najnowszej decyzji, na którą prawdopodobnie czekało wielu Polaków.

- Główny Inspektorat Sanitarny we współpracy z Urzędem Lotnictwa Cywilnego zaktualizował zasady bezpieczeństwa w podróży samolotem w związku z COVID-19. Zniesiono zakaz wejścia do terminalu osób niebędących pasażerami. Pozostałe zasady nadal obowiązują - czytamy w komunikacie na Twitterze ULC.

Dzięki zmianom teraz na lotnisko mogą wejść także osoby, które nie są pasażerami. Urząd Lotnictwa Cywilnego poinformował również o pojawieniu się pewnej nowości na obiektach. Zgodnie z nowymi zasadami wprowadzono obowiązek wypełnienia specjalnej deklaracji pasażera. Celem jest ochrona zdrowia publicznego w związku z COVID-19. Pasażerowie powinni móc znaleźć taki formularz na odwrotnej stronie Karty Lokalizacji Podróżnego. Przygotowanie oraz zebranie druków i deklaracji pozostaje w strefie obowiązków przewoźnika.

Łzy napływają do oczu. 24 osoby nie żyją, tragiczny początek weekendu za granicąŁzy napływają do oczu. 24 osoby nie żyją, tragiczny początek weekendu za granicąCzytaj dalej

Dzisiaj grzeje: 1. Od dzisiaj nowe przepisy w Polsce. Każdy powinien wiedzieć
2. Kupiła mięso w Biedronce, gdy otworzyła opakowanie zamarła. Wielu klientów może być oburzonych

Lotnisko nadal jednak podlega wielu restrykcjom związanych z zachowywaniem środków bezpieczeństwa. Każdy, kto wchodzi na teren obiektu, musi pamiętać o obowiązku noszenia maseczek, dezynfekcji rąk. Przed wejściem do terminali dokonywane są kontrolne pomiary temperatury, a serwis pokładowy pozostaje ograniczony. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o nowych przepisach, które dzisiaj tj. 12 września wchodzą w życie w naszym kraju.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwaga, podatek od psa idzie w górę. Zmiany już wkrótce wejdą w życie, zostało mało czasu
  2. Odnaleziono wrak gigantycznego krążownika z okresu wojny. Wiemy jak wyglądał przed zatonięciem [wideo]
  3. Jest kolejny zakaz, Polsat potwierdził. Tysiące Polaków przeżyje potężne rozczarowanie
  4. Wyciekło, ile zarobi Szumowski. Astronomiczna kwota
  5. Gigantyczne zmiany w przyszłym tygodniu w Polsce. Nie ma wątpliwości
  6. Ogromny nowofundland daje dziecku buziaka. Reakcja chłopca bezcenna

Źródło: tanie-loty.com

Następny artykuł