lotnisko samolotunsplash.com/Miguel Ángel Sanz

Nowa linia lotnicza właśnie wkroczyła do Polski. Przełom, od razu otwiera nowe połączenie

Lotnisko w jednym z polskich miast zyskało nowe połączenie lotnicze. To bardzo ważny moment dla tego miejsca, bowiem oprócz nowego kierunku, lotnisko zyskało także nowego przewoźnika.

Lotnisko w Świdniku pod Lublinem w województwie lubelskim zyskało całkiem nowe połączenie lotnicze. Klienci mogą kupować już bilety lotnicze na podróż do Kolonii. Pierwszy samolot do tego niemieckiego miasta odleci 10 czerwca.

Niepokojące wieści dla Polaków. Ameryka się odcina. Decyzja Donalda Trumpa zaskoczyła wszystkichNiepokojące wieści dla Polaków. Ameryka się odcina. Decyzja Donalda Trumpa zaskoczyła wszystkichCzytaj dalej

Lotnisko pod Lublinem zyskało silnego przewoźnika

Już na początku czerwca tego roku turyści latający z lotniska w Świdniku pod Lublinem będą mieli szanse na bezpośrednią podróż na niemieckie lotnisko Kolonia/Bonn, oddalone o 15 kilometrów od Kolonii. Trasę tę obsłuży linia Eurowings, która jest częścią Grupy Lufthansa – największego lotniczego przewoźnika w Niemczech. Do tej pory przewoźnik ten latał z trzech polskich lotnisk: Wrocławia, Gdańska i Krakowa.

- Gorąco witamy nowego przewoźnika, członka Grupy Lufthansa na naszym lotnisku. Od ponad 7 lat konsekwentnie pracujemy nad budową siatki połączeń odpowiadającą potrzebom miasta i regionu, zarówno w zakresie połączeń o charakterze turystycznym czy pracowniczym, jak również połączeń dla ruchu służbowego i przedstawicieli biznesu. Wejście Eurowings jest kolejną propozycją, która mamy nadzieję, skłoni mieszkańców naszego regionu do skorzystania z lubelskiego lotniska. Jesteśmy przekonani, że nowe połączenie przyczyni się także do rozwoju sektora obsługi ruchu turystycznego, który dzięki dodatkowemu ruchowi, powinien wzbogacić się o kolejne 20-25 miejsc pracy - powiedział prezes zarządu Portu Lotniczego Lublin SA, Krzysztof Wójtowicz, cytowany przez serwis Tanie Loty.

Świetna wiadomość dla pasażerów

Dzięki temu Lublin zyskał nie tylko nowy kierunek, ale i silnego przewoźnika. Dla pasażerów to spora zmiana na plus, bowiem ci przyzwyczajeni byli do obecności na lotnisku zaledwie trzech przewoźników. Polskie Linie Lotnicze LOT obsługiwały loty do Warszawy oraz na lotnisko Ben Guriona w Tel Awiwie, irlandzki Ryanair latał do Dublina i na Londyn-Stansted, natomiast WizzAir oferował podróż do holenderskiego Eindhoven, ukraińskiego Kijowa, na lotnisko Luton pod Londynem, a także na port lotniczy Sandefjord-Torp znajdujący się 120 kilometrów od centrum Oslo w Norwegii.

Dzisiaj grzeje: 1. Bardzo mocny apel rzecznika Ministra Zdrowia. Padło wiele ostrych słów do Polaków
2. Ile zarabia kasjer w Lidlu, a ile w Biedronce? Wypłaty mocno różnią się nawet wewnątrz tej samej sieci

Rejsy do Kolonii wykonywane będą dwa razy w tygodniu - w środy i niedziele. Trasa obsługiwana będzie samolotami Airbus A319, mogącymi zabrać na pokład do 150 pasażerów. Pierwszy lot odbędzie się już w środę, 10 czerwca.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Tragiczna wiadomość obiegła media. Nie żyje 31-letni ulubieniec fanów. Policja bada przyczynę dramatu
  2. Tarcza antykryzysowa i ograniczenie wolności? Przykre konsekwencje mogą spotkać każdego Polaka, szczególnie pewną grupę zawodową
  3. Najgorszy możliwy scenariusz się potwierdził. Służby ogłosiły, chodzi o Polkę
  4. Prezydent oraz jego żona zakażeni koronawirusem. Media obiegły najnowsze, przykre wiadomości z Hondurasu
  5. Częściowo przedłużają zakaz w Polsce. Wielu Polaków na pewno nawet nie wiedziało
  6. Połamali małemu lwiątku łapy. Turyści robili sobie z nim zdjęcia, ślepi na jego cierpienie

źródło: tanie-loty.com.pl

Następny artykuł