lotnisko samolotunsplash.com/Miguel Ángel Sanz

Nowa linia lotnicza właśnie wkroczyła do Polski. Przełom, od razu otwiera nowe połączenie

Lotnisko w jednym z polskich miast zyskało nowe połączenie lotnicze. To bardzo ważny moment dla tego miejsca, bowiem oprócz nowego kierunku, lotnisko zyskało także nowego przewoźnika.

Lotnisko w Świdniku pod Lublinem w województwie lubelskim zyskało całkiem nowe połączenie lotnicze. Klienci mogą kupować już bilety lotnicze na podróż do Kolonii. Pierwszy samolot do tego niemieckiego miasta odleci 10 czerwca.

Walizka turysty od razu wydała się podejrzana. Gdy celnicy ją otworzyli, ich oczom ukazał się tragiczny widokWalizka turysty od razu wydała się podejrzana. Gdy celnicy ją otworzyli, ich oczom ukazał się tragiczny widokCzytaj dalej

Lublin zyskał nie tylko nowe połączenie, ale także całkiem nowego przewoźnika. Na lotnisko, które obsługiwało jedynie Polskie Linie Lotnicze LOT, a także dwójkę przewoźników budżetowych (Ryanair i WizzAir), zacznie przylatywać również linia Eurowings.

Lotnisko pod Lublinem zyskało silnego przewoźnika

Już na początku czerwca tego roku turyści latający z lotniska w Świdniku pod Lublinem będą mieli szanse na bezpośrednią podróż na niemieckie lotnisko Kolonia/Bonn, oddalone o 15 kilometrów od Kolonii. Trasę tę obsłuży linia Eurowings, która jest częścią Grupy Lufthansa – największego lotniczego przewoźnika w Niemczech. Do tej pory przewoźnik ten latał z trzech polskich lotnisk: Wrocławia, Gdańska i Krakowa.

- Gorąco witamy nowego przewoźnika, członka Grupy Lufthansa na naszym lotnisku. Od ponad 7 lat konsekwentnie pracujemy nad budową siatki połączeń odpowiadającą potrzebom miasta i regionu, zarówno w zakresie połączeń o charakterze turystycznym czy pracowniczym, jak również połączeń dla ruchu służbowego i przedstawicieli biznesu. Wejście Eurowings jest kolejną propozycją, która mamy nadzieję, skłoni mieszkańców naszego regionu do skorzystania z lubelskiego lotniska. Jesteśmy przekonani, że nowe połączenie przyczyni się także do rozwoju sektora obsługi ruchu turystycznego, który dzięki dodatkowemu ruchowi, powinien wzbogacić się o kolejne 20-25 miejsc pracy - powiedział prezes zarządu Portu Lotniczego Lublin SA, Krzysztof Wójtowicz, cytowany przez serwis Tanie Loty.

Świetna wiadomość dla pasażerów

Dzięki temu Lublin zyskał nie tylko nowy kierunek, ale i silnego przewoźnika. Dla pasażerów to spora zmiana na plus, bowiem ci przyzwyczajeni byli do obecności na lotnisku zaledwie trzech przewoźników. Polskie Linie Lotnicze LOT obsługiwały loty do Warszawy oraz na lotnisko Ben Guriona w Tel Awiwie, irlandzki Ryanair latał do Dublina i na Londyn-Stansted, natomiast WizzAir oferował podróż do holenderskiego Eindhoven, ukraińskiego Kijowa, na lotnisko Luton pod Londynem, a także na port lotniczy Sandefjord-Torp znajdujący się 120 kilometrów od centrum Oslo w Norwegii.

Rejsy do Kolonii wykonywane będą dwa razy w tygodniu - w środy i niedziele. Trasa obsługiwana będzie samolotami Airbus A319, mogącymi zabrać na pokład do 150 pasażerów. Pierwszy lot odbędzie się już w środę, 10 czerwca.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Główny Inspektorat Sanitarny ostrzega przed popularnym produktem. Każdy może mieć go w kuchni
  2. Choroba, której nie zobaczysz. 1 na 33 osoby jest nosicielem wadliwego genu
  3. Śnieg sparaliżował wszystko, nie latają samoloty, drogi są zablokowane. Zdjęcia z zagranicy wyglądają niewiarygodnie
  4. Pokazali, jak wygląda samolot po wyjściu niektórych pasażerów. Tragedia, gorzej niż w chlewie [FOTO]
  5. Pasażerka wygrała z Ryanairem. Dostała pieniądze za to, że musiała kupować bagaż podręczny
  6. Są już pierwsze ofiary i ogromne zniszczenia na terenie całej Polski. Jeśli nie musicie, nie wychodźcie z domów

źródło: tanie-loty.com.pl

Następny artykuł