lotnisko modlin otworzyło kaplicęfot. wikipedia.org/ Markus Winkler (markuswinkler.de)/ CC BY 4.0/ https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/deed.en

Jest inaczej na lotnisku w Modlinie. Wielu Polaków czekało od dawna

Lotnisko w Modlinie zmieniło się nie do poznania. Wielu podróżnych czekało na to od dawna. Chociaż warszawski port lotniczy jest jednym z najmłodszych w Polsce, powiększył się właśnie o ważny dla tysięcy ludzi element.

Lotnisko Warszawa-Modlin jest jednym z najmłodszych i najmniejszych lotnisk międzynarodowych, jednak znalazło się na nim miejsce na kolejne pomieszczenie, które we wrześniu otwarto w hali odlotów. Informacja z pewnością ucieszy wielu podróżnych.

Dramat w Polsce. Autobus uderzył, w środku 15 osóbDramat w Polsce. Autobus uderzył, w środku 15 osóbCzytaj dalej

Lotnisko w Modlinie ma własną kaplicę

Kaplica na lotnisku Warszawa-Modlin została otwarta po 8 latach funkcjonowania portu lotniczego. Stanęła w hali odlotów, umożliwiając osobom wierzącym modlitwę przed lotem. Tym samym zarząd Modlina poszedł w ślady innych portów lotniczych w Polsce

- Na lotnisku możemy doświadczyć, że wędrówką jest życie człowieka oraz że ta wędrówka ludzka jest zamknięta niejako w ręku Boga. To nie przypadek, że przed podróżą samolotem ludzkie serca są bardziej otwarte na to, co przekracza ziemski horyzont - powiedział bp Piotr Libera, który dokonał poświęcenia ekumenicznej kaplicy w Modlinie.

Według informacji Katolickiej Agencji Informacyjnej, figura Maryi, która stanęła w kaplicy, przybyła do Modlina z sanktuarium we włoskim Loreto. Biskup płocki przypomniał, że papież Benedykt XV już sto lat temu ogłosił Matkę Bożą z Loreto główną patronką lotników oraz podróżujących w powietrzu.

Port lotniczy w Modlinie najsilniej w Polsce odczuł skutki pandemii - wynika z informacji przekazanych przez "Puls Biznesu". Według tych danych, od stycznia do końca lipca spółka zanotowała 17 mln zł straty. Łącznie z poprzednimi, straty przekroczyły już 170 mln zł, czyli 50 proc. kapitału.

Dzisiaj grzeje: 1. TVP: Wybuch tuż przy hotelu. Jest wielu rannych, tragiczne wiadomości docierają z zagranicy
2. Lekcje religii coraz częściej znikają z planu lekcji dzieci. Skąd decyzja rodziców o wypisaniu dzieci ze szkolnej katechezy?

Zarząd zawnioskował do Mazowieckiego Regionalnego Funduszu Pożyczkowego o kredyt w wysokości 15 mln zł, które mają wystarczyć na uregulowanie bieżących należności. Kolejne 50 mln złotych spółka ma uzyskać w formie kredytu komercyjnego za sprawą zgody wspólników. Modlin stara się również o wsparcie w wysokości 6 mln zł z Ministerstwa Infrastruktury.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandaliczne sceny z monitoringu ujawniły zachowanie opiekunki do zwierząt. Właścicielka tonęła we łzach
  2. Wysyp gigantycznych dziur na Syberii. Tajemnicze kratery mogą doprowadzić do globalnej katastrofy
  3. TVP donosi. Doszło do poważnego wypadku z udziałem polskich służb
  4. Polsat potwierdza. Rząd podjął decyzję. Jesienią Polaków czeka prawdziwa rewolucja
  5. Największa gwiazda Opola trafiła do sądu. Fani nie mogą uwierzyć. O co chodzi?
  6. Labrador zaczął ciężko dyszeć. Przeczuwał, że od katastrofy dzielą sekundy. Niewiarygodne nagranie

Źródło: YouTube

Następny artykuł