lotnisko paralotniarze spadliFot. Wikipedia.org/Dawid Skalec/CC BY-SA 4.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.pl

Dramat na polskim lotnisku. Uderzyli prosto w ziemię

Lotnisko w Michałkowie stało się miejscem tragicznego wypadku. Dwoje paralotniarzy wzniosło się na wysokość około 50-70 metrów. Z nieznanych przyczyn oboje spadli i uderzyli prosto w ziemię. Na miejscu pojawiła się policja, straż pożarna oraz dwa zespoły medyczne. Funkcjonariusze badają okoliczności zdarzenia i przesłuchują świadków.

Lotnisko w Michałkowie znalazło się w centrum tragicznych wydarzeń. Obiekt uznany za cywilne lotnisko sportowe często jest wykorzystywany przez aeroklub Ostrowski. Niestety dwoje paralotniarzy, którzy lecieli nad lotniskiem, w pewnym momencie runęli na ziemię. Oboje zostali przetransportowani do szpitali z poważnymi obrażeniami. Na miejscu pojawiły się różne zespoły służb, które prowadzą czynności.

Wypadek samolotu na lotnisku w dużym polskim mieście. Są poszkodowani. Trwa akcjaWypadek samolotu na lotnisku w dużym polskim mieście. Są poszkodowani. Trwa akcjaCzytaj dalej

Dwoje paralotniarzy spadło wprost na lotnisko z wysokości około 50-70 metrów, jak oceniają służby. Po tym, jak doszło do tragicznego wypadku, na miejscu pojawiły się Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, Zespół Ratownictwa Medycznego, straż pożarna oraz policja. Poszkodowani to 23-letnia dziewczyna oraz 47-letni instruktor paralotniarstwa. Oboje zostali ciężko ranni.

Paralotniarze runęli na lotnisko w Michałkowie

Paralotniarze, którzy runęli na lotnisko w Michałkowie, zostali przetransportowani do różnych szpitali. Instruktor trafił do szpitala w Ostrowie Wielkopolskim z urazem kończyn. Dużo większe obrażenia odniosła 23-letnia kobieta. Ranna znajduje się już w szpitalu w Kaliszu. Jak informują media, jej stan jest ciężki.

Nie wiadomo, dlaczego dwoje paralotniarzy spadło na lotnisko. Okoliczności oraz przyczyny tej tragedii będą teraz badane przez policję, która prowadzi już czynności. Funkcjonariusze mają presłuchać świadków, którzy widzieli cały wypadek. Do tego tragicznego wydarzenia doszło w środę 6 lipca br.

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat na polskim lotnisku. Uderzyli prosto w ziemię
2. Bon turystyczny nie tylko na dziecko. W ustawie jest furtka, dorośli też mogą skorzystać z programu

Lotnisko w wielkopolskim Michałkowie jest często wykorzystywane przez paralotniarzy należących do sportowego aeroklubu. Jak dotąd nie otrzymaliśmy dalszych informacji na temat zmiany stanu zdrowia poszkodowanej 23-latki. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o śmierci pięciu osób, które pochłonął żywioł.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Anna Lewandowska pokazała, jak karmi piersią. Zrobiła to w nietypowym miejscu (FOTO)
  2. Katarzyna Dowbor z "Nasz nowy dom" nie może się otrząsnąć. Gdy dotarła do niej dramatyczna wiadomość, była wzburzona
  3. Za 7 nocy zapłaciła 340 zł. Wybrała miejsce, do którego na razie nie pojedziemy
  4. Skandaliczna kradzież w Mielnie. Aż trudno uwierzyć, że ktoś spróbował
  5. Jechała pociągiem do Gdyni. Powiedziała całą gorzką prawdę
  6. Kot patrzy przez szybę błagając właściciela o pomoc. Do ogrodu wkradło się dzikie zwierze. Mężczyzna nie reagował

Źródło: Wirtualna Polska

Po przepiękne zdjęcia i ciekawe treści turystyczne zapraszamy również na naszego Instagrama

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł