lotnisko australiaFot. Unsplash.com/Elizabeth French

Koszmar na lotnisku, kobieta zmarła po wyjściu z samolotu. Zatruła się dymem z pożarów

Lotnisko stało się miejscem potwornej tragedii. Kobieta wysiadła z samolotu, a chwilę później już nie żyła. Doszło do zatrucia dymem z ogromnych pożarów.

Lotnisko w stolicy Australii spowite jest kłębami gęstego, ciemnego dymu, wywołanego licznymi pożarami. Kraj ten od wielu tygodni zmaga się z naturalną tragedią, przez którą zginęło już kilka osób oraz tysiące zwierząt. Ucierpiały również całe hektary lasów, a teraz okazuje się, że trujące może być dla ludzi nawet powietrze nad terenami, na których bezpośrednio nic się nie pali.

Uratowali dziesiątki tysięcy zwierząt z pożarów w Australii. Rodzina słynnego Uratowali dziesiątki tysięcy zwierząt z pożarów w Australii. Rodzina słynnego "Łowcy Krokodyli" robi wspaniałe rzeczyCzytaj dalej

Jak podają media, na lotnisku w Canberze doszło do tragedii. Pewna kobieta wysiadła z samolotu linii Qantas, a jej stan zdrowia nagle gwałtownie się pogorszył. Natychmiast udzielono jej pomocy, niestety ostatecznie doszło do największej tragedii.

Lotnisko w Australii miejscem koszmarnej tragedii

The New Daily podaje, że stan pasażerki drastycznie się pogorszył dopiero po tym, jak stanęła na płycie australijskiego lotniska. Wcześniej nie miała się skarżyć na jakiekolwiek problemy. Gdy tylko zobaczono, że dzieje się z nią coś złego, natychmiast zadecydowano o pilnym przetransportowaniu jej do szpitala. Niestety, mimo prób, jej życia ostatecznie nie udało się uratować. Rzekomo za główną przyczynę jej śmierci obecnie uważa się ostrą niewydolność oddechową.

- Jest to szczególnie trudny czas dla osób z chorobami serca i płuc. Apelujemy, aby przestrzegać zaleceń lekarza, przyjmować odpowiednie leki w przypadku astmy - mówił szef służby zdrowia w Australii, Paul Dugdale.

Zła sytuacja w całej Australii

Poziom zanieczyszczenia powietrza w tym kraju przekracza już zdaniem ekspertów ponad 20 razy dopuszczalną normę. Jak podaje The New Daily, wynosi on obecnie więcej niż w New Delhi w Indiach, które jest najbardziej zanieczyszczonym miastem na całym świecie. Niestety prognozy ekspertów wciąż nie są pozytywne - już za kilka dni temperatury znów przekroczyć w Australii mają 40 stopni Celsjusza, a to z pewnością nie ułatwi strażakom opanowania szalejących pożarów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Turystyczny raj przedłuża darmowe wizy dla Polaków. Możemy zaoszczędzić sporo pieniędzy
  2. Dramat na pokładzie samolotu. Załoga zrobiła wszystko, ale niestety i tak doszło do najgorszego
  3. Zagraniczna linia lotnicza rozdaje 50 tys. biletów zupełnie za darmo. Wystarczy spełnić tylko jeden warunek
  4. Jedno z najpiękniejszych miejsc na Ziemi, którego nie odwiedzają turyści. Powód jest bardzo smutny
  5. MSZ ujawniło najdziwniejsze prośby turystów, których nie dało się spełnić. Ale mają wyobraźnię!
  6. Dwa prawdziwe strusie spacerowały po Wenecji. Policja wystawiła mandat

Źródło: Radio ZET

Następny artykuł