Lotnisko najlepsze na świeciePixabay.com/yeraysg

Które lotniska są najlepsze na świecie? Jeśli jeszcze tam nie byłeś, koniecznie na nie leć

Lotnisko to szczególnie miejsce, w którym podróżnicy często spędzać muszą długie godziny. Czekanie na wylot, odprawę czy kontrolę może być stresujące i uciążliwe, szczególnie cenione zatem są porty, które potrafią te chwile umilić każdemu turyście.

Lotnisko stanowi nie tylko miejsce przylotu i startu samolotów, ale również azyl dla podróżników. Kupić tam można niemalże wszystkie, najpotrzebniejsze rzeczy, często znaleźć można miejsca do odpoczynku, restauracje i wiele innych. Porty lotnicze jednak bezustannie rywalizują między sobą o jak najlepsze ugoszczenie turystów i zapewnienie im atrakcji, które będą dobrze wspominać. Które lotnisko postrzegane jest jednak jako najatrakcyjniejsze dla podróżników?

Tanie loty dla każdego? Jest sposób, by polecieć do raju za groszeTanie loty dla każdego? Jest sposób, by polecieć do raju za groszeCzytaj dalej

Które lotnisko jest najlepsze na świecie?

Każde lotnisko stara się zachwycić turystów innymi niespodziankami. Część portów stawia na strefy relaksu, a inne na szeroki wybór restauracji i sklepów. Za jedno z najlepszych lotnisk na świecie uważane jest Singapur-Changi. Co wpłynęło na taką opinię? Przede wszystkim jego szczególna architektura. Jest ładne, rozsądnie rozplanowane i dobrze oznaczone. Dodatkowe plusy to udogodnienia dla podróżników - sklepy, restauracje, spa, zjeżdżalnie, kina i wiele innych.

Porty lotnicze kuszą podróżników z całego świata

Szczególnie cenione jest również lotnisko Seul-Inczon, będące głównym portem lotniczym Korei Południowej. Jest stosunkowo nowe, bo otwarte zostało w 2001 roku, samo w sobie jednak stanowi niezwykłe miejsce. Nie kusi jedynie standardowymi restauracjami czy sklepami, ale również unikatowym Muzeum Kultury Korei, które doskonale sprawdzi się jako sposób na umilenie czasu oczekiwania na samolot.

Ostatni na tym liście znalazł się port lotniczy Zurych-Kloten. Ceniony jest ze względu na wygodę dojazdu - znajduje się jedynie 13 kilometrów od centrum największego miasta Szwajcarii oraz smaczne restauracje. Nie dlatego jednak znalazł się na tej liście. Kluczowym aspektem podczas podejmowania tej decyzji była niesamowita atrakcja czekająca na turystów - możliwość wypożyczenia tam rolek lub roweru. Dzięki nim można się zrelaksować, zażyć nieco ruchu i pojeździć po malowniczej okolicy w oczekiwaniu na swój lot.

Następny artykuł