Lotniska we Włoszech otwarte od czerwca.Fot. Wengen/ Pixabay

Wkrótce otwarcie lotnisk w całym kraju. Ważna zapowiedź minister europejskiego państwa

Lotniska nadal świecą pustkami, jednak sytuację może zmienić jeden z członków UE. Wypowiedź minister infrastruktury i transportu odbiła się echem w całej Europie.

Lotniska, podobnie jak cała branża turystyczna wyraźnie odczuwają skutki wstrzymania ruchu. Jednakże, po wypowiedzi minister transportu jednego z państw członkowskich Unii, coraz więcej osób obstawia datę ponownego otwarcia portów. Przykład tego kraju pokazuje, że powrót do podróży może nastąpić szybciej, niż pierwotnie zakładano.

1000+ na o wiele więcej niż tylko turystykę? Zaskakujące słowa Wituckiego1000+ na o wiele więcej niż tylko turystykę? Zaskakujące słowa WituckiegoCzytaj dalej

Włoskie lotniska budzą się do życia

Włochy. To tutaj odnotowano najwięcej przypadków koronawirusa w Europie. Przez ostatnie tygodnie media donosiły o tysiącach zmarłych i dzieciątkach tysięcy zakażonych, szczególnie na północy kraju. Spekulowano, iż powrót do normalności zajmie Włochom nieporównywalnie więcej czasu, niż reszcie kontynentu. Pozory jednak mylą.

W całym kraju odnotowano łącznie 226 tys. zakażeń, a blisko 130 tys. osób wygrało z wirusem. Niestety aż 32 tys. mieszkańców Włoch przegrało walkę z pandemią, jednak władze luzują obostrzenia. Od 18 maja Włosi mogą swobodnie wychodzić z domów – wcześniej potrzebowali oficjalnego pozwolenia od służb lokalnych. Chodzą też plotki o otwarciu granic, aczkolwiek głośniej jest o wznowieniu prac lotnisk, które ma nastąpić już za kilka tygodni.

W czerwcu otwarte lotniska

Paola De Micheli, minister infrastruktury i transportu w rządzie Giuseppe Conte zapowiedziała, że już od 3 czerwca mają ponownie działać lotniska zamknięte z powodu pandemii. Wznowione będą zarówno loty krajowe, jak i międzynarodowe. Dzień wcześniej, bo 2 czerwca włoskie linie Alitalia polecą z Rzymu na lotniska w Madrycie, Barcelonie, Nowym Jorku oraz w Mediolanie.

Dzisiaj grzeje: 1. Martyna Wojciechowska cudem przeżyła, zginął jej przyjaciel. Szczegóły tragedii nawet po latach doprowadzają do łez
2. Policjanci mogą liczyć na wielkie podwyżki. Muszą tylko zrobić jedną rzecz

- Wszystkie lotniska będą mogły funkcjonować od 3 czerwca zaraz po przywróceniu lotów zarówno między regionami [Włoch], jak i tych poza granice kraju – podkreślała minister.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielkie zmiany w 500 plus? Padła konkretna propozycja, znamy szczegóły
  2. Suczka ze schroniska nie chciała urodzić szczeniaków. Gdy lekarze zrobili jej USG, wszystko stało się jasne
  3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Jarosław Bieniuk zdecydowanie reaguje na dokument TVP. Reżyser oskarżył go o ukrywanie pedofili

Źródło: Onet

Następny artykuł