LOT pierwszy w PolsceFot. Flickr.com/Kuba Bożanowski/CC BY 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

Wyciekły szczegóły o pierwszym locie w Polsce. Wielu czekało od dawna

LOT już wkrótce znów pojawi się na polskim niebie. Po długim czasie zawieszenia powraca rusz lotniczy, a teraz na jaw wyszło skąd i dokąd poleci pierwsza maszyna. Media podały szczegóły.

LOT, podobnie jak większość linii lotniczych na świecie, bardzo boleśnie odczuł pandemię. Większość maszyn musiała zostać uziemiona, bo kraje zamknęły swoje granice i wstrzymały ruch międzynarodowy. Turystyka niemalże całkowicie zamarła, na szczęście w obliczu zbliżających się wakacji, powoli wszystko wraca do normy, choć czekają nas również liczne obostrzenia i kłopoty, o których już pisaliśmy. Uruchomienie połączeń jednak mimo wszystko jest dobrą wiadomością, a teraz wiadomo już, jaki będzie pierwszy kurs LOT-u.

Trwa dramatyczna akcja ratunkowa na południu Polski. Wprowadzono 1. stopień zagrożeniaTrwa dramatyczna akcja ratunkowa na południu Polski. Wprowadzono 1. stopień zagrożeniaCzytaj dalej

LOT przygotowuje się do startu. Jaki będzie pierwszy rejs?

Szczegóły o pierwszym kursie, jaki wykona LOT, podało na swoim Twitterze Radio ZET. Jak możemy przeczytać, będzie to kurs z Warszawy do Szczecina. Jest to związane oczywiście z tym że od poniedziałku wznawiane są jedynie połączenia krajowe, a na takie poza granice Polski, przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Radio ZET ogłosiło również, że już wkrótce dowiemy się, gdzie dokładnie będzie można polecieć z LOT-em, gdy granice zostaną otwarte.

- LOT na początku czerwca ogłosi, dokąd będzie latać po 15. czerwca. LOT wznawia połączenia krajowe w najbliższy poniedziałek. Będziemy mogli polecieć do 8 miast, pierwszym rejsem będzie lot z Warszawy do Szczecin - czytamy w tweecie Radia ZET.

Dzisiaj grzeje: 1. Okropne wieści z Korei Północnej, uderzyli w najczulszy punkt. "Uczniowie trzęsą się ze strachu"
2. Mandat 500 zł za brak maseczki jest nadal możliwy. Gorsze są jednak kary administracyjne

Zarówno turyści, jak i osoby pracujące w innych krajach oraz mające rodziny poza Polską z utęsknieniem mogą czekać na otwarcie granic. Na tę chwilę przeprowadzane są kontrole, a po wjeździe do kraju obowiązkowo przejść trzeba 2-tygodniową kwarantannę, której podlegają wszyscy z pewnymi wyjątkami, dotyczącymi m.in. mieszkańców stref przygranicznych.

lot pierwszy w Polsce

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Żona Marcina Prokopa kradnie serca. Trudno znaleźć kobietę, która dorówna jej naturalnym pięknem
  2. Ogromny, dziki kot grasuje w lasach. Co na to mieszkańcy Szczecina?
  3. Największy mit Korei Północnej obalony. Wyjawili całą prawdę
  4. Smutna wiadomość na weekend. Wielu Polaków będzie rozczarowanych
  5. Niewiarygodne odkrycie w lesie na południu Polski. W tle wielka tragedia
  6. Tragiczna wiadomość obiegła całą Polskę. Marcin Szarejko zginął w wypadku samochodowym

Źródło: Twitter/Radio ZET

Następny artykuł