LOT z szansą na podbój południa?Fot. Wikipedia.org/Lord of the Wings/CC BY-SA 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en (zdjęcie ilustracyjne)

Wielka szansa dla Polaków. Czy przewoźnik zostanie liderem w Europie?

Lot na południe prostszy niż kiedykolwiek wcześniej? Ostatnie doniesienia prasy branżowej sugerują, że polski przewoźnik miałby zdominować Europę Centralną i zapewnić turystom jeszcze bogatszą siatkę połączeń.

LOT ma szansę na granie pierwszych skrzypiec w Grupie Wyszehradzkiej. Według deklaracji miejscowej branży niektóre porty już teraz są gotowe na wzmożoną działalność polskiego przewoźnika.

Polacy mogą już nie wjechać do zagranicznego miasta. Tylko 31 państw ma pozwolenie na loty.Polacy mogą już nie wjechać do zagranicznego miasta. Tylko 31 państw ma pozwolenie na loty.Czytaj dalej

Czechy chcą PLL LOT

Po doniesieniach o rzekomym kryzysie w strukturach spółki, teraz pojawia się szansa na potencjalny wzrost. Jak podają dziennikarze Business Insider, czeski portal branżowy Lidove Noviny dotarł do informacji, która mogłyby sugerować, że PLL LOT może przejąć pałeczkę po sprywatyzowanych Czech Airlines. Przewoźnik z Pragi został wykupiony przez Smartwings i przechodzi restrukturyzację. Tak też de facto Czechy nie mają narodowych linii, podobnie jak Słowacja, czy Węgry. W Budapeszcie LOT ma już swój hub, a teraz polską spółkę chce przyjąć Praga.

- Potrzebna jest szczegółowa analiza, aby uzyskać zarys przyszłych zmian. Poinformujemy o tym, gdy tylko zostanie podjęta konkretna decyzja biznesowa - deklarował Krzysztof Moczulski, rzecznik PLL LOT, cytowany przez Lidove Noviny.

LOT przewoźnikiem Grupy Wyszehradzkiej?

W kontekście doniesień z Pragi LOT mógłby zdominować również rynek słowacki i rozwijać wpływy na Węgrzech. Tak też polska spółka wiodłaby prym we wszystkich państwach Grupy Wyszehradzkiej, co pozwoliłoby na zwiększenie siatki połączeń. Jak na razie żadna ze stron nie przesądza takiego scenariusza, jednak praski port już teraz jest gotowy na wzmożoną działalność spółki na terenie Czech.

Dzisiaj grzeje: 1. 2 kluczowe kraje wprowadziły bezwzględne przepisy dla Polaków. Tysiące rodaków załamanych, będą poważne problemy
2. Eurowizja Junior 2020: Żenująca wpadka podczas "Szansy na sukces". Prowadzący źle przedstawił dziecko publiczności, brak słów
3. Robert Makłowicz zasłynął dzięki podróżom, nagle zniknął. Wyszło na jaw, czym się dziś zajmuje

- Niezależnie od pomysłu linii Grupy Wyszehradzkiej, rozpoczęliśmy negocjacje z PLL LOT w sprawie rozszerzenia działalności w Pradze i Budapeszcie. Zwłaszcza w zakresie uruchamiana nowych tras długodystansowych - zapewniał na łamach portalu Lidove Noviny Vaclav Rechor, prezes praskiego lotniska.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zobaczył na telefonie twarz zmarłego opiekuna i nie wytrzymał. Reakcja zwierzaka łamie serce
  2. Księżyc może być trudniejszy do skolonizowania niż myśleliśmy. Naukowcy podają powód
  3. Fani Dody po prostu osłupieli, pokazała się w pełnej krasie. Pokazała zdjęcia nad luksusowym basenem
  4. Niemal nikt nie wie o sekrecie Gór Sowich. Kilometry podziemnych korytarzy
  5. Monika Olejnik szaleje na jachcie, nie znaliśmy jej od tej strony. Ciężko uwierzyć, ile ma lat
  6. Border collie zaryzykował życiem dla 10-latka. Bez wahania stanął do walki z niebezpiecznym drapieżnikiem

Źródło: Business Insider

Następny artykuł