lot wyrzucona rodzinaFot. Pixabay.com/tstrong20

Rodzina z 2-letnim dzieckiem wyrzucona z samolotu. Panika na pokładzie

Lot samolotem w ostatnich tygodniach wiązać się może często z ryzykiem zakażenia koronawirusem. Wszyscy pasażerowie muszą przechodzić kontrole, niepokój wśród turystów mimo to jest ogromny. Przez to dochodzi do wielu bardzo nieprzyjemnych sytuacji.

Lot samolotem w ostatnich tygodniach rozpatrywany jest głównie w kategoriach ewentualnego zagrożenia zakażeniem koronawirusem. Samoloty latające z krajów, w których szaleje choroba, nie cieszą się popularnością wśród turystów. Wszyscy boją się zarażenia, co niestety coraz częściej prowadzi do bardzo przykrych sytuacji. Boleśnie przekonali się o tym rodzice z Kanady, którzy podróżowali z trójką swoich dzieci.

Pilna, wieczorna akcja służb na polskim lotnisku. Karetki, ludzie w kombinezonach i policjaPilna, wieczorna akcja służb na polskim lotnisku. Karetki, ludzie w kombinezonach i policjaCzytaj dalej

Wyjątkowo nieprzyjemny lot

Rodzina weszła na pokład samolotu linii Air Transat. Maszyna lecieć miała z kanadyjskiego Quebecu do Paryża, jednak niespodziewanie zaczęły się problemy. Najmłodsze z dzieci - 2-letnia dziewczynka - nagle zaczęła zanosić się od kaszlu. Nagły atak bardzo szybko zwrócił uwagę współpasażerów, którzy wpadli w panikę.

Szybko pojawiły się krzyki, że na pokładzie jest dziecko zarażone koronawirusem. Natychmiast taką informację przekazano załodze, a ta poprosiła o opinię lekarza, który znajdował się na pokładzie. Specjalista jasno stwierdził, że objawy nie wskazują na chorobę z Chin, to jednak również nie uspokoiło spanikowanych pasażerów.

Choć rodzice głośno zapewniali, że jeszcze przed odlotem dziewczynka była u lekarza, ten stwierdził przeziębienie, ale wyraził zgodę na lot do Europy, turyści nie dawali za wygraną. Ostatecznie panika osiągnęła tak absurdalny poziom, że cała rodzina została wyproszona z samolotu.

- Wyrzucono nas z samolotu wbrew opinii dwóch lekarzy, w tym jednego na pokładzie. To nie jest normalne - cytuje matkę dziecka Polsat News.

Dzisiaj grzeje: 1. 13-letni Łukasz wrócił z wakacji i zaczął go boleć brzuch. Po usłyszeniu diagnozy, pod rodziną ugięły się nogi
2. Niemcy publikują listę rzeczy, które trzeba mieć, aby pozostać w domu do 10 dni. Wszystko przez koronawirusa

Zagraniczne media podają, że rodzice już wystosowali skargę na linie lotniczą. Żądają odszkodowania. Przewoźnik wskazuje, że są procedury pozwalające wpuścić na pokład jedynie osoby z objawami choroby, które mają odpowiednie zaświadczenie od lekarza specjalisty. Mimo to nie wyklucza wypłacenia rekompensaty poszkodowanej rodzinie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Martyna Wojciechowska poinformowała o ślubie. Już wszystko wiadomo
  2. Przed snem włóż czosnek pod poduszkę. Efekty powalają
  3. 249 Polaków nie wpuszczono do samolotu. Banalny błąd, każdy powinien uważać na jeden szczegół
  4. Uczestnicy karnawału mogli zostać zarażeni. Kontaktu z 300 osobami poszukują zagraniczne władze
  5. Samolot z 200 osobami na pokładzie pilnie zawrócony. Piloci dostrzegli niebezpieczeństwo
  6. Nie żyje jeden z najbardziej utytułowanych sportowców w historii Polski. Był prawdziwą legendą

Źródło: Polsat News

Następny artykuł