lotupload.wikimedia.org/Peter_Kuley

Lotnisko, o którym świat zapomniał, ma zostać otwarte. Szukają ludzi do testów

Lot z tego portu będzie możliwy po 14 latach od rozpoczęcia budowy. Tyle czasu nie zajęła jednak sama budowa i nie chodzi tu o lot w kosmos. Megalotnisko, na które czekają pasażerowie, mogło zostać otwarte już 9 lat temu, ale ludzi do testów poszukuje dopiero teraz.

Lot z Berlina jest obecnie możliwy z dwóch różnych portów lotniczych: Tegel i Schönefeld. Lotnisko Berlin-Brandenburg zostało wybudowane tuż obok tego ostatniego i ma zastąpić oba. Budowa trwała 5 lat, lecz data otwarcia jest stale przesuwana od 2011 roku. Problemy techniczne, nieterminowość wykonywania prac i podejrzenia o korupcję opóźniły uruchomienie portu już o 9 lat. Do tego doszły wzrastające koszty i konieczność modernizacji.

11 osób nie żyje, doszło do wielkiego wybuchu. Wiadomości zza granicy wprawiają w osłupienie11 osób nie żyje, doszło do wielkiego wybuchu. Wiadomości zza granicy wprawiają w osłupienieCzytaj dalej

Lot odbędzie się w tym roku

Lotnisko widmo, bo tak zaczęto o nim mówić, dostało w końcu zielone światło i może rozpocząć testy przed rozpoczęciem działalności. Niewiele osób wierzyło, że kiedyś to nastąpi. Teraz poszukiwani są wolontariusze, którzy wezmą udział w testach i sprawdzą, czy wszystko działa prawidłowo. Ważnym elementem będzie też zmierzenie czasu potrzebnego na ewakuację i ewentualne poprawki infrastruktury. Do badania potrzebne jest aż 20 tysięcy osób, które znają język niemiecki. Zgłosić się można poprzez portal internetowy lotniska.

Testy będą przeprowadzane trzykrotnie: w kwietniu, czerwcu i październiku. Wyznaczono kolejną datę otwarcia na 31 października tego roku, jednak mieszkańcy Berlina są sceptyczni. Po latach oczekiwania nie wierzą już w sukces megalotniska.

Choć historia brzmi, jakby miała miejsce w Polsce, zdarzyło się to naszym zachodnim sąsiadom. Trzymamy kciuki za pomyślne wyniki testów i rychłe otwarcie tego ogromnego portu, o którego działaniu większość turystów przestała już nawet marzyć.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Idealne ferie z rodziną? Polacy zapominają o jednym, ważnym szczególe
  2. Ewa Sałacka zmarła tragicznie, osierociła 12-letnią córkę. Latami opłakiwała mamę, dziś to dorosła, piękna kobieta
  3. Białe paski na mięsie z kurczaka. Czym są i czy powinniśmy ich unikać?
  4. Jedno z najbardziej nawiedzonych miejsc w Polsce. Jego historia fascynuje
  5. Mama zaginęła w dżungli z trójką małych dzieci. Po miesiącu dokonano niewiarygodnego odkrycia
  6. Niebezpieczny koronawirus tuż obok Polski. Potwierdzono pierwszy przypadek u naszych sąsiadów
  7. Będzie naprawdę niebezpiecznie. Pilny alarm dla prawie całej Polski

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł