lotLi Jianan/Xinhua News/East News /zdjęcie poglądowe

Zostawili dzieci na lotnisku, chcieli lecieć bez nich. Jedno mogło być zarażone wirusem z Chin

Lot mógł być śmiertelnie niebezpieczny dla pasażerów, którzy znaleźli się na pokładzie razem z osobami podejrzanymi o nosicielstwo koronawirusa. Na chińskim lotnisku zatrzymano rodziców z dwójką dzieci gdy okazało się, że chłopiec ma wysoką gorączkę.

Lot został znacząco opóźniony przez szokujące zachowanie rodziców. Małżeństwo zatrzymane na międzynarodowym lotnisku w Nanjing Lukou we wschodniej prowincji Jiangsu w Chinach chciało porzucić swoje dzieci. Służby pracujące w porcie lotniczym zwróciły uwagę na stan zdrowia kilkuletniego chłopca i zadecydowały o niewpuszczeniu go na pokład. Podróżująca wraz z nim siostra również została zatrzymana przy bramkach, chociaż nie miała objawów choroby.

Interwencja policji na Krupówkach. Interwencja policji na Krupówkach. "Panda" była agresywna wobec turystówCzytaj dalej

Lot został opóźniony

Rodzice dzieci próbowali przekonać pracowników, że to nic groźnego i dzieci mogą bezpiecznie wejść na pokład. Gdy nie udało im się zabrać swoich pociech, postanowili zostawić je w hali odlotów i sami udali się na swoje miejsca w samolocie. Szokujące zachowanie małżeństwa poskutkowało wpuszczeniem maluchów po kilkudziesięciu minutach, które spędziły same na ławce. Zostały jednak posadzone w odseparowanym miejscu z przodu maszyny. Część pasażerów protestowała, lecz lot się rozpoczął po 3 godzinach opóźnienia.

Na twitterze pojawiło się zdjęcie porzuconych dzieci, które nie wiedziały co z nimi dalej będzie.

Objawy zarażenia wirusem

Zazwyczaj głównym objawem zarażenia wirusem 2019-nCoV jest wysoka gorączka zmęczenie i suchy kaszel. Są jednak kolejne doniesienia o przypadkach, gdy pierwszymi objawami były dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Brak apetytu, nudności, wymioty, czy biegunka mogły zmylić lekarzy i uśpić ich czujność. Również objawy neurologiczne, takie jak ból głowy lub ze strony układu sercowo - naczyniowego: ucisk w klatce piersiowej i kołatanie serca mogą oznaczać zarażenie śmiertelnym koronawirusem.

Na wszystkich lotniskach świata panuje wzmożona czujność, a kontrole pasażerów stały się dużo dokładniejsze. W samym Wuchan wydano nakaz noszenia masek, które utrudniają rozprzestrzenianie się wirusa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Idealne ferie z rodziną? Polacy zapominają o jednym, ważnym szczególe
  2. Dagmara Kaźmierska odejdzie z ”Królowych życia”? Nie podejrzewała, jak sława wpłynie na jej życie
  3. Zdrowe produkty, które mogą być dla nas trujące. Lepiej na nie uważać
  4. Przejmujące wideo z Chin. Widać, jak traktowani są zarażeni śmiertelnym wirusem
  5. Tuż po cumowaniu luksusowego statku pasażer zrobił okropną rzecz. Nie żyje, pozostali nie mogą uwierzyć
  6. Okłamywał całą załogę w samolocie, że ma złamaną nogę. Internauci nie mieli dla niego litości
  7. Dziennikarz TVP zginął za granicą. Dramatyczny apel rodziny

Żródło: Wprost

Następny artykuł