lot usa polskafot. unsplash.com/ National Cancer Institute

Zakaz lotu ich nie obowiązuje, jedyna nadzieja. Piękny gest, łzy same napływają do oczu

Lot do Stanów dla niektórych jest jedyną szansą na lepsze życie. Dla jednej grupy podróżnych zakaz lotów został zniesiony.

Dla chorych dzieci lot do Stanów jest jedyną szansą na zdrowie. To właśnie tam mają możliwość wykonać zabiegi i operacje, do których nie mają dostępu w Polsce. Wraz z zamknięciem granic wydawać się mogło, że szansa przepadła. Udało się jednak zrobić dla nich wyjątek.

Najpierw trzęsienie ziemi, a kilkanaście godzin później gigantyczny pożar. Porażające doniesienia z europejskiego krajuNajpierw trzęsienie ziemi, a kilkanaście godzin później gigantyczny pożar. Porażające doniesienia z europejskiego krajuCzytaj dalej

Lot do Stanów szansą na ratunek

Dzięki współpracy polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych oraz Ambasady Amerykańskiej i Konsulatu Amerykańskiego, udało się uzyskać zgody na wylot trojga dzieci razem z opiekunami do Stanów mimo zamkniętych granic i zakazu lotów. Przelot odbędzie się dzięki specjalnum lotom czarterowym PLL LOT, o czym poinformował wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz.

Pacjenci, którzy wymagają planowanego leczenia w szpitalach w USA, otrzymali specjalne pozwolenie od władz obu pańsw na przelot. Jak poinformowałlo MSZ, dwoje dzieci poleciało do Chicago już wczoraj i zostanie poddanych zaplanowanemu wcześniej leczeniu. W podróży cały czas towarzyszyć im będą opiekunowie, którzy przez cały czas trzymają rękę na pulsie i nie poddają się mimo przeciwności.

Dzisiaj grzeje: 1. Fatalne wiadomości z Chin, czekają na drugą falę zakażeń. Ogromne wyzwanie dla władz
2. W sklepie możesz mieć problem przy kasie. Mają prawo odmówić ci sprzedaży

Po zamknięciu granic i zakazie wjazdu obcokrajowców w Polsce i Stanach wszystkie planowane leczenia stanęły pod znakiem zapytania. Na całe szczęście udało się zorganizować lot dla tych najbardziej potrzebujących. Mali pacjenci otrzymają niezbędną pomoc.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mamy przełom ws. koronawirusa? Naukowcy informują o skutecznym leku, jest znany od 70 lat
  2. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce
  3. Wyznanie polskiej lekarki pracującej we Włoszech. Przykre i mocne słowa
  4. Tragiczna sytuacja we Włoszech. Mieszkańcy muszą zachowywać się wzorowo, jest lista zasad
  5. Polacy wracający do kraju muszą się przygotować. Czeka ich kwarantanna
  6. Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam Małysz

Źródło: tanie-loty.com.pl

Następny artykuł