LOT wznawia rejsy w PolsceFot. Flickr.com/Kuba Bożanowski/CC BY 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

LOT podał termin wznowienia rejsów. Kiedy znów polecimy polskimi liniami?

LOT ogłosił, kiedy ich samoloty znów zaczną latać. Określono także, na jakich trasach ruch lotniczy zostanie wznowiony. Okazuje się, że z rejsów będzie można korzystać już niebawem.

LOT potwierdza, że wznawia rejsy swoich samolotów. Pojawiła się oficjalna wiadomość, w której została podana dokładna data. Informacja została przekazana klientom korporacyjnym Polskich Linii Lotniczych LOT. Okazuje się, że w tej firmie ruch lotniczy zostanie wznowiony już w najbliższych tygodniach.

4 osoby nie żyją, ponad 23 rannych. Doszło do trzęsienia ziemi, porażająca wiadomość z zagranicy4 osoby nie żyją, ponad 23 rannych. Doszło do trzęsienia ziemi, porażająca wiadomość z zagranicyCzytaj dalej

LOT - kiedy samoloty zaczną latać?

- Informujemy, że z dniem 1 czerwca br. Polskie Linie Lotnicze LOT wznowią loty pasażerskie - czytamy w oficjalnej wiadomości Polskich Linii Lotniczych LOT.

Na stronie internetowej LOT-u pojawiła się informacja, że samoloty będą startowały z ośmiu portów lotniczych, a dziennie zostanie wykonane 30 rejsów. Trzy razy dziennie przewoźnik poleci na trasie Warszawa-Gdańsk, dwa z Warszawy do Krakowa, Rzeszowa, Szczecina, Wrocławia, Zielonej Góry i Gdańska, oraz raz dziennie z Krakowa do Gdańska.

Z informacji wynika, że na razie ruch zostaje wznowiony tylko w Polsce. Na podróżowanie za granice kraju trzeba jeszcze poczekać, ponieważ do 12 czerwca polskie granice pozostaną zamknięte.

Bilety można kupić już na stronie internetowej. Cena to około 300 złotych za lot.

Ruch lotniczy w czasie pandemii

15 marca 2020 roku LOT zawiesił swoje rejsy. Było to oczywiście spowodowane pandemią koronawiursa. Restrykcje narzucone przez polski rząd oraz władze Unii Europejskiej uniemożliwiły normalne podróżowanie.

Firma LOT organizowała tylko loty repatriacyjne, które pozwoliły Polakom mieszkającym za granicą wrócić do domu. Wykonano 388 lotów, a przewieziono 54 tysiące pasażerów.

Dzisiaj grzeje: 1. Turystyczna mekka otwiera granice dla turystów. Ale nie dla Polaków. Dlaczego?
2. Biedronka na celowniku związkowców. Sieć się naraziła, szykują się kontrole Państwowej Inspekcji Pracy

Powrócenie do znanej wcześniej turystyki zajmie sporo czasu. Będzie to się działo stopniowo. Etapy zostaną rozłożone na kilka miesięcy. Wszystko będzie zależało od sytuacji na świecie oraz obostrzeżeń narzucanych przez inne państwa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Od 20 maja obowiązuje nowy surowy zakaz. Dotknie kilka milionów Polaków
  2. Meghan i Harry świętują 2. rocznicę ślubu. Nie każdy wie, że para kocha zwierzęta
  3. Polacy dostaną dodatkowy 1000 zł na wakacje. Wicepremier podaje szczegóły, ale jest warunek
  4. Ostrzeżenia dla milionów Polaków. Trzeba bardzo uważać, wprowadzono pierwszy stopień
  5. Niesamowity widok na południu Polski. Niewiarygodne zdjęcie obiega internet
  6. Wiemy, co oznaczała cieszynka Roberta Lewandowskiego. Piękny gest, należą się oklaski

Źródło: Rzeczpospolita

Następny artykuł