lot wznowi loty międzynarodoweFot. Flickr.com/Kuba Bożanowski/CC BY 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by/2.0/

1 lipca będzie przełomową datą. Zapadła decyzja, wielu przeżyje potężne rozczarowanie

LOT w końcu podał ostateczny termin, niestety wielu nie będzie zadowolonych. Choć tysiące osób czekały na tę decyzję, nie każdy spodziewał się, że będzie tak okrojona.

LOT wyjątkowo długo zwlekał z informacją, czy wznowi połączenia międzynarodowe i kiedy dokładnie to nastąpi. Sprawa była problematyczna, bowiem Polska zachowała jedne z najostrzejszych procedur dotyczących lotów samolotami, a chodzi m.in. o zajmowanie co drugiego miejsca przez pasażerów. Mógł to być problem i znaczne koszta dodatkowe dla wielu przewoźników, a do kilku krajów nadal obowiązuje zakaz podróżowania. PLL LOT ostatecznie zdecydowały się przywrócić połączenia, ale jest też szczegół, który może wielu rozczarować.

Klamka zapadła. Losy 500 albo 1000 zł na wakacje przesądzone, najnowsza wiadomość z SejmuKlamka zapadła. Losy 500 albo 1000 zł na wakacje przesądzone, najnowsza wiadomość z SejmuCzytaj dalej

LOT wraca na trasy międzynarodowe

Zakaz lotów międzynarodowych został zniesiony w Polsce 16 czerwca, jednak PLL LOT nie zdecydowały się od razu przywrócić połączeń. Na tę decyzję pasażerowie musieli czekać aż do środy wieczorem, kiedy w końcu potwierdzono tę decyzję i podano szczegóły. Jak się okazuje, przełomową datą będzie 1 lipca - wtedy pierwsze samoloty LOT wylecą poza terytorium Polski.

Jest jednak jeden szczegół, który może rozczarować Polaków. Okazuje się, że polski przewoźnik na razie planuje wznowić połączenia wyłącznie z jednego portu lotniczego w Polsce - Lotniska Chopina. Ze stolicy będzie można polecieć m.in. do Belgii, Grecji, Hiszpanii, Bułgarii, Czech czy Niemiec. Z pewnością uruchomienie lotów tylko z Warszawy dla wielu Polaków będzie problemem, pozostaje jednak mieć nadzieję, że polski przewoźnik jak najszybciej zacznie latać również z innych miast.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie kupisz gofrów nad morzem za bon turystyczny, przewidują też kary. Wyciekły szczegóły 500+ na wakacje
2. Personel sklepu miał już dosyć, posypały się mandaty. Wezwali policję, bo klienci nie nosili maseczek

- Siatka międzynarodowych połączeń LOT-u, obejmująca pierwsze dwa tygodnie lipca, została zaplanowana mając na uwadze bezpieczeństwo pasażerów, które jest dla nas zawsze priorytetem, i zapewnienie komfortu podróżowania - stwierdził Prezes Zarządu Polskich Linii Lotniczych LOT, Rafał Milczarski, cytowany przez WP.

lot wznawia połączenia

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielki rywal Małysza ujawnił tajemnicę skrywaną przez lata. Kibice zaniemówili, Adam sam o niej nie wiedział
  2. Dzieci jednak nie wrócą do szkół po wakacjach? "Obawiam się, że może nie być takie proste", niepokojące słowa wirusologa
  3. Dominika spędziła urlop w Ustce. Powiedziała całą prawdę o cenach, w głowie się nie mieści
  4. Ogłosili alarm najwyższego stopnia. Porażające wiadomości z Chin
  5. Scena, którą zobaczyli na plaży, wprawiła ich w osłupienie. Zdjęcia obiegły internet
  6. Matka zostawiła dziecko z 45-kilogramowym buldogiem. Kiedy wróciła z imprezy, jej świat runął w gruzach

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł