LOT cena biletówFot. Wikipedia.org/Adrian Pingstone/Public domain

"Lot do domu" za 4,3 tys. złotych, ogromne zdziwienie. LOT musiał się tłumaczyć

LOT we współpracy z rządem organizuje Polakom przeloty z całego świata do kraju. Jeden z kursów jednak wyceniono aż na 4,3 tys. zł, co oburzyło turystów. Przewoźnik tłumaczył się z tej sytuacji.

LOT bardzo szybko podjął współpracę z polskim rządem, która miała na celu zorganizowanie połączeń, dzięki którym Polacy przebywający za granicą, mieli szansę dostać się z powrotem do kraju. Takich osób jest bardzo dużo, połączenia były więc liczne, a ich ceny miały być przystępne. Lot z Kolombo do Polski wyceniono jednak na 4,3 tys. zł, choć maksymalne ceny nie miały przekraczać 2,4 tys. Polski przewoźnik szybko wyjaśnił sytuację, która mogła zbulwersować wielu pasażerów.

Trzecie ognisko pandemii choroby z Chin. Dobijające informacje WHO, ogromne ilości chorych i zmarłych od grudniaTrzecie ognisko pandemii choroby z Chin. Dobijające informacje WHO, ogromne ilości chorych i zmarłych od grudniaCzytaj dalej

Lot był wyjątkowo drogi. Firma tłumaczy sytuację

Akcja "Lot do Domu" cieszy się ogromną popularnością. Zgłosiły się tysiące ludzi, którzy chcą jak najszybciej wrócić do Polski w obliczu niepewnej sytuacji na świecie, związanej z rozprzestrzeniającym się koronawirusem. Cała idea zakładała, by kursy nie były przesadnie drogie, a turyści mogli sobie na nie pozwolić.

Oburzenie wielu turystów wywołać mógł koszt lotu do Polski z Kolombo na Sri Lance. Jak podała Warszawa Gazeta Wyborcza, jej koszt wynosił 4,3 tys. zł. Odbywać się ma w najbliższą sobotę i jest to jedyna opcja dla pasażerów na powrót z tego miejsca świata do kraju.

Szybko jednak na szczęście okazało się, że horrendalnie wysoka cena była zwykłym błędem. LOT zabrał głos i wszystko wyjaśnił zainteresowanym.

- To błąd systemu. Zwrócimy różnicę - podał polski przewoźnik.

Dzisiaj grzeje: 1. Zmarła pierwsza kobieta, która miała koronawirusa. Sąsiedzi Polski ujawnili smutną prawdę
2. Ważny komunikat ministra obrony narodowej. Rząd podjął kluczową decyzję w sprawie udziału wojska

Przypomnijmy, że pierwsze samolotu kursujące w ramach programu "Lot do Domu" wylądowały w naszym kraju już wczoraj. Pierwszy lot odbywał się na trasie Londyn-Warszawa. Przez cały dzień do naszego państwa wróciło ponad 1000 turystów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Chiny mają propozycję dla Polski, chodzi o koronawirusa. Niebywałe, może okazać się kluczowa w walce z epidemią
  2. Decyzja rządu z ostatniej chwili: handel w niedzielę zostanie częściowo przywrócony
  3. Polacy wylądowali w Warszawie. Na kwarantannę pojechali zwykłym PKP i transportem publicznym
  4. Koronawirus w autobusie PKS. Pasażerowie pilnie poszukiwani, zagrożonych kilkanaście kursów
  5. Pierwsza osoba na świecie dostała testowaną szczepionkę na koronawirusa. Wiadomo, kim jest
  6. Jerzy Brzęczek nie poprowadzi Polski na Euro? Zaskakujące słowa prezesa PZPN

Źródło: Gazeta Wyborcza

Następny artykuł