lot pomoc polakomFot. Wikipedia.org/BriYYZ from Toronto, Canada/CC BY-SA 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.pl

12 tys. Polaków chce wrócić natychmiast do kraju. Wiemy, skąd poleci pierwszy samolot

Pierwszy lot do Polski wykonany zostanie już dzisiaj. Do tej pory aż 12 tys. Polaków wyraziło chęć natychmiastowego powrotu do kraju z zagranicy.

LOT we współpracy z polskim rządem zorganizował kursy, dzięki którym Polacy będą mieli okazję wrócić z zagranicy do naszego kraju. Na stronie internetowej przewoźnika pojawiła się zakładka, dzięki której można było wyrazić chęć natychmiastowego powrotu do Polski. Jak się okazało, w ten sposób zgłosiło się już aż 12 tysięcy ludzi. Już wiadomo również, dokąd polecą pierwsze samoloty.

Kwarantanna w kraju graniczącym z Polską. Rząd podjął ostateczną decyzjęKwarantanna w kraju graniczącym z Polską. Rząd podjął ostateczną decyzjęCzytaj dalej

Pierwszy lot po Polaków już dzisiaj

- W ciągu nocy od momentu uruchomienia tej możliwości blisko 12 tys. osób zgłosiło się za pośrednictwem strony LOT-u, swoją chęć powrotu do kraju - poinformował szef kancelarii premiera.

Sytuacja ta związana jest oczywiście z zamknięciem granic naszego kraju oraz wstrzymaniem lotów przez wielu przewoźników. Michał Dworczyk zdradził również, dokąd zostaną wysłane pierwsze maszyny po Polaków.

- Pierwsze samoloty za ocean wylatują już dzisiaj, to są głównie Stany Zjednoczone, ale nie tylko. Też dzisiaj będą dwa pierwsze czartery zrealizowane z Londynu - mówił Dworczyk.

Dzisiaj grzeje: 1. Przylecieli z Hiszpanii do Polski. "Nikt nie powiedział, czy jesteśmy poddani kwarantannie"
2. Polska zamknie granice? Sztab kryzysowy w trakcie narady

Loty organizowane są w ramach operacji #LOTdoDomu, która organizowana jest przez Polskie Linie Lotnicze LOT oraz polski rząd. Jak przekazuje Polsat News, pierwszy samolot wylądować powinien już dziś około godziny 13:00. Ma to być pierwszy rejs z lotniska Londyn-Heathrow.

- Pierwszy specjalny rejs odbędzie się z Londyn-Heathrow. Wykona go Boeingiem 787 Dreamliner, który na Lotnisku Chopina ma wylądować o 12:55 - cytuje p.o. rzecznika spółki LOT, Michała Czernickiego, Polsat News.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mamy przełom ws. koronawirusa? Naukowcy informują o skutecznym leku, jest znany od 70 lat
  2. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce
  3. Ważna wiadomość z polskich lotnisk. Każdy musi się zastosować
  4. Sąsiedni kraj zamyka granice z Polską. Już ich nie przekroczymy
  5. Ryanair podjął decyzję ws. koronawirusa. Ważne informacje dla pasażerów
  6. Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam Małysz

Źródło: Dziennik.pl

Następny artykuł