lot chory pasażerFot. Pixabay.com/RyanMcGuire/zdjęcie poglądowe

Lecieli samolotem z chorym na wirusa z Chin. Powiedział załodze po wylądowaniu

Lot odbył się z zakażonym pasażerem na pokładzie. Nie powiedział nic obsłudze, nikt nie miał pojęcia. Prawda wyszła na jaw po lądowaniu, ma dożywotni zakaz lotów tą linią.

Lot samolotem w tym wyjątkowo ryzykownym dla świata czasie wiąże się z wieloma obostrzeniami. Trzeba uważać i stosować wiele środków bezpieczeństwa, które mają ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa oraz przenoszenie go między państwami. Jeden z pasażerów zaniedbał jednak wszystko, zataił informacje o chorobie, przez co więcej nie będzie mógł latać samolotami linii JetBlue.

Biskup był w Watykanie, widział się z papieżem Franciszkiem. Teraz wyszło na jaw, że ma koronawirusaBiskup był w Watykanie, widział się z papieżem Franciszkiem. Teraz wyszło na jaw, że ma koronawirusaCzytaj dalej

Lot z chorym na pokładzie. Nikt nic nie wiedział

Samolot linii JtBlue wyleciał z Nowego Jorku i leciał na Florydę. Jeden z pasażerów tuż przed wylotem poddał się testom na obecność koronawirusa, jednak nie poinformował o tym załogi. Dowiedział się o pozytywnym wyniku już pod koniec lotu i dopiero po wylądowaniu poinformował załogę o tym, że jest chory.

Pracownicy zareagowali błyskawinie: wezwali odpowiednie służby, a które odizolowały chorego i zdezynfekowały wszystkie miejsca, w których mężczyzna przebywał. CNN poinformowało, że tymczasowo zamknięta została również hala na lotnisku West Palm Beach.

- Wczorajsza sytuacja postawiła członków załogi, klientów oraz urzędników federalnych i lokalnych w niepokojącej sytuacji, której można było łatwo uniknąć. W efekcie temu klientowi nie będzie już wolno latać na pokładzie samolotów JetBlue w przyszłości - cytuje oświadczenie przewoźnika CNN.

Dzisiaj grzeje: 1. Poruszająca relacja turystów z Polski. Nie mogą wrócić, padły przejmujące słowa, które dają do myślenia
2. Polska zamknie granice? Sztab kryzysowy w trakcie narady

Za swój czyn pasażer został ukarany dożywotnim zakazem lotów samolotami JetBlue. Nie przekazano do informacji publicznej, czy grożą mu inne kary związane z ewentualnym narażeniem zdrowia innych pasażerów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mamy przełom ws. koronawirusa? Naukowcy informują o skutecznym leku, jest znany od 70 lat
  2. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce
  3. Wyznanie polskiej lekarki pracującej we Włoszech. Przykre i mocne słowa
  4. Tragiczna sytuacja we Włoszech. Mieszkańcy muszą zachowywać się wzorowo, jest lista zasad
  5. Polacy wracający do kraju muszą się przygotować. Czeka ich kwarantanna
  6. Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam Małysz

Źródło: Onet

Następny artykuł