lot rójFot. Unsplash.com/HAL9001

Samolot musiał pilnie lądować awaryjnie. Uderzył w ogromny rój, zdjęcia wyglądają niewiarygodnie

Lot nie przebiegł tak, jak planowano na początku. Konieczne było pilne lądowanie awaryjne, bo maszyna zderzyła się z wielkim rojem owadów. Zdjęcia wykonane po zdarzeniu wprawiają w osłupienie.

Lot etiopskiego samolotu Boeing 737 z Dżibuti został zakłócony. Maszyna niespodziewanie zderzyła się z gigantycznym rojem owadów. Podjęto decyzję o pilnym, awaryjnym lądowaniu.

Pilna ewakuacja, pożar na lotnisku. Wszystkie loty zostały odwołane, wiadomości zza granicy niepokojąPilna ewakuacja, pożar na lotnisku. Wszystkie loty zostały odwołane, wiadomości zza granicy niepokojąCzytaj dalej

Jak podają media, samolot ostatecznie lądował na lotnisku w Addis Adebie, choć planowo lecieć miał do miasta Dire Dawa we wschodniej części Etiopii. Do niespodziewanego zdarzenia doszło już podczas podchodzenia do lądowania.

Lot zakłócony przez ogromny rój owadów

Samolot podchodził już do lądowania w Dire Dawa, gdy nagle uderzył w ogromny rój szarańczy. Owady rozbijały się na kadłubie oraz szybach kabiny, część wleciała również do silników. Piloci mieli znacznie ograniczoną widoczność i dwukrotnie podchodzili do lądowania, ostatecznie jednak zdecydowali się pilnie lądować awaryjnie w Addis Abeby.

Lotnisko w stolicy Etiopii uznali za bezpieczniejsze i rzeczywiście pół godziny później dotknęli tam bezpiecznie ziemi. W wyniku zdarzenia na szczęście nikt nie ucierpiał, choć początkowo sytuacja wydawała się bardzo niebezpieczna. Przegląd techniczny maszyny również nie wykazał żadnych uszkodzeń.

Zdjęcia po zdarzeniu trafiły do sieci

Zdjęcia samolotu po zderzeniu z ogromnym rojem szarańczy trafiły do siedzi i wyglądają naprawdę przerażająco. Gdy się na nie patrzy, wyraźnie widać, jak wielka musiała być ta chmura owadów.

Wschodnia Afryka już od ponad dwóch tygodni zmaga się z plagą szarańczy. Zgodnie z doniesieniami ONZ do spraw rolnictwa i żywności, jeden taki rój liczyć może nawet do kilkudziesięciu milionów sztuk owadów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Awantura w "Dzień Dobry TVN". Kinga Rusin nie wytrzymała
  2. GIF wycofał z rynku dwa popularne leki. Wielu z nas ma je w swoich domowych apteczkach
  3. Ostatnie słowa pilota ukraińskiego samolotu ujawnione. Poruszające, tuż przed katastrofą
  4. 21-letnia modelka nie żyje. Robiła sobie selfie na klifie, który uwielbiają turyści, gdy nagle doszło do najgorszego
  5. Kolejny miliarder nie ma co robić z pieniędzmi. Poszukuje towarzyszki, którą zabierze w kosmos
  6. Wielu Polaków chciało mu pomóc. Niestety, nie żyje Patryk

Źródło: Gazeta.pl

Następny artykuł