LOT pobrał opłatę niesłusznieFot. unsplash.com/@szolkin

Może spotkać każdego turystę. Nie dostała zwrotu pieniędzy, jeszcze musiała płacić

LOT, podobnie jak inni przewoźnicy, wiele stracił w czasie pandemii. By nie oddawać pieniędzy za wszystkie bilety, oferował vouchery. Pasażerowie zgłaszają jednak problemy, można wiele stracić na jednej rzeczy.

LOT poważnie rozczarował jedną ze swoich klientek. Pani Małgorzata kupiła 4 bilety jeszcze na początku roku, jednak przez pandemię jej loty zostały odwołane. Nie mogła polecieć do Luksemburga, więc poprosiła o zwrot pieniędzy za trzy bilety, a w zamian za czwarty otrzymała voucher. Problemy pojawiły sie w momencie, gdy chciała wymienić voucher na nowe bilety.

Dramat w Polsce. Autobus uderzył, w środku 15 osóbDramat w Polsce. Autobus uderzył, w środku 15 osóbCzytaj dalej

PLL LOT rządały dodatkowej opłaty

Na stronie internetowej PLL LOT nie ma możliwości kupienia biletów w zamian za voucher. Pani Małgorzata próbowała dodzwonić się do przewoźnika, by zapytać o możliwość realizacji kuponu, jednak linia ciągle była zajęta. Ostatnią możliwością była wizyta w punkcie obsługi klienta na lotnisku. Tam wydarzyła się absurdalna sytuacja, którą opisała Gazeta Wyborcza.

Na lotnisku im. Chopina w Warszawie pasażerka dowiedziała się, że aby zrealizować swój voucher, musi zapłacić opłatę manipulacyjną. O takiej procedurze nie było mowy w momencie wyboru vouchera. Tym, co wyjątkowo zaskoczyło panią Małgorzatę jest to, że wysokość opłaty wynosi 80 zł od osoby, czyli 160 zł w jej przypadku, gdyż chciała kupić bilety dla dwóch osób.

Błąd przewoźnika został naprawiony

- Gdybym miała świadomość, iż wymiana oznacza drogę przez mękę i dodatkowe koszty, nigdy w życiu nie zdecydowałabym się na voucher. LOT wprowadza moim zdaniem klientów świadomie w błąd, nie informując ich o sposobie wymiany i opłacie manipulacyjnej - przyznała kobieta cytowana przez Onet.

Dzisiaj grzeje: 1. TVP: Wybuch tuż przy hotelu. Jest wielu rannych, tragiczne wiadomości docierają z zagranicy
2. Lekcje religii coraz częściej znikają z planu lekcji dzieci. Skąd decyzja rodziców o wypisaniu dzieci ze szkolnej katechezy?

PLL LOT wypowiedziały się w kwestii pobierania opłat za realizację voucherów. Jedyną możliwością, by pasażer poniósł dodatkowe opłaty jest wymiana biletów na voucher przez pośredników. Przewoźnik nie ma wpływu na to, czy te firmy nakładają dodatkowe opłaty manipulacyjne. Gazeta Wyborcza podjęła się interwencji w sprawie pani Małgorzaty, która przyniosła oczekiwany skutek. Kobieta otrzymała telefon od PLL LOT z przeprosinami, zwrócono jej także niesłusznie pobrane pieniądze.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandaliczne sceny z monitoringu ujawniły zachowanie opiekunki do zwierząt. Właścicielka tonęła we łzach
  2. Wysyp gigantycznych dziur na Syberii. Tajemnicze kratery mogą doprowadzić do globalnej katastrofy
  3. Jest kolejny zakaz, Polsat potwierdził. Tysiące Polaków przeżyje potężne rozczarowanie
  4. Wyciekło, ile zarobi Szumowski. Astronomiczna kwota
  5. Gigantyczne zmiany w przyszłym tygodniu w Polsce. Nie ma wątpliwości
  6. Labrador zaczął ciężko dyszeć. Przeczuwał, że od katastrofy dzielą sekundy. Niewiarygodne nagranie

Źródło: Onet

Następny artykuł