lot NorwegiaFot. Pixabay.com/MichaelGaida

Europejska linia lotnicza wprowadza nowe limity wagowe i opłaty za bagaż. Ucierpi też wielu Polaków

Lot kolejną linią obarczony będzie przymusem przestrzegania nowych zasad, których wprowadzenie właśnie ogłoszono. Pasażerowie będą musieli przestrzegać nowych limitów wagowych oraz opłat za bagaż podręczny. Dotknie to również wielu Polaków.

Lot samolotem wiąże się z coraz większą ilością ograniczeń i przepisów utrudniających wyprawę pasażerom. Tanie linie robią wszystko, by zaoszczędzić na kosztach przelotów i nadal oferować bilety w niskich cenach, jednak wiąże się to z licznymi niedogodnościami. Teraz kolejna linia decyduje się na zmianę polityki bagażowej, która wielu turystom może się bardzo nie spodobać.

4-latka wypadła z łódki i zaginęła w dżungli. Po 5 dniach ratownicy natrafili na niewiarygodny widok4-latka wypadła z łódki i zaginęła w dżungli. Po 5 dniach ratownicy natrafili na niewiarygodny widokCzytaj dalej

Norwegian zadecydował, że pasażerowie niestety w cenie najtańszego biletu nie będą mogli już na pokład wnosić większego bagażu. Zmienić się mają również limity wagowe, a wszystko wprowadzone w życie zostanie już wkrótce.

Lot pełen limitów i opłat

Ryanair oraz Wizzair regularnie wprowadzają zmiany w swoich przepisach, a teraz w ich ślady idzie Norwegian. Linią tą podróżuje wielu Polaków każdego dnia, a teraz przygotować się muszą na znaczne zmiany. Jak podaje Polsat News, jeszcze do niedawna pasażerowie mogli w cenie najtańszego biletu zabierać ze sobą na pokład mały bagaż podręczny oraz walizkę do 10 kg.

Od chwili wprowadzenia zmian, czyli od lutego, na pokład trafią jedynie torby i walizki, które zmieszczą się pod siedzeniem i nic poza nimi. Za większe bagaże będzie trzeba dopłacić, ceny jednak nie zostały jeszcze ustalone. Samo Norwegian opisuje dopłaty niejasno jako "niewielkie", nieznane są jednak szczegóły. To z pewnością dotknie wielu turystów, w tym również Polaków, którzy chętnie korzystali z limitów bagażowych.

Zmiany w polityce bagażowej Norwegian

Zmiany w Norwegian dotyczyć będą również polityki bagażowej, jednak w tym przypadku podróżni mogą być spokojni - będą one dla nich korzystne. Okazuje się, że od lutego maksymalna waga bagażu rejestrowanego zostanie podniesiona z 20 kg do 23 kg.

Bardziej przyjazne będą również opcje fleksibel billett. Do tej pory zakładało to jedynie zabranie 10 kg bagażu podręcznego, a wkrótce waga podniesiona zostanie do 15 kg. Norwegian zapowiada jednak, że wciąż pracuje nad szczegółową ofertą, która ma zostać opublikowana, gdy tylko zmiany zostaną w pełni zatwierdzone. Turyści, którzy kupili bilety przed wprowadzeniem zmian, będą mogli wnieść bagaże jeszcze na starych zasadach.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kelnerka myślała, że nikt jej nie widzi. W kuchni podniosła spódnicę i coś okropnego. Wszystko nagrano
  2. Napój oczyszczający tętnice. Wystarczy pić dwa razy dziennie
  3. 39 turystów było uwięzionych na Islandii. Potężną burzę śnieżną nagrano, ten widok przyprawia o ciarki
  4. Wielki sukces Polski. Nasze miasto na prestiżowej liście turystycznej stworzonej przez NY Times
  5. Chcesz zostać postacią z bajki lub superbohaterem? Disneyland szuka pracowników, lecz wymagania mogą zaskoczyć
  6. Fanki zamurowało, Justyna Żyła przyznała się do sztucznego poprawienia swojej urody. Do sieci wyciekły zdjęcia "przed" i "po"

Źródło: Polsat News

Następny artykuł