LOT zawiesza kursy do WłochFot. Wikimedia.org/BriYYZ from Toronto, Canada/CC BY-SA 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en

Dziesiątki lotów z Polski odwołanych. LOT idzie w ślady WizzAira

LOT podjął taką samą decyzję, jaką jakiś czas temu ogłosił również WizzAir. Dziesiątki lotów z Polski zostają zawieszone oraz odwołane.

LOT tuż po pojawieniu się pierwszych informacji o koronawirusie w Chinach, zawiesił swoje rejsy do tego kraju. Podobnie uczyło wiele państw, a teraz bliźniacza sytuacja dzieje się z Włochami. Liczba osób zakażonych gwałtownie tam rośnie, dlatego najpierw WizzAir, a teraz Polskie Linie Lotnicze LOT podjęły decyzję o odwołaniu wszystkich połączeń z tym państwem.

O krok od paniki w Zakopanem. Niepokojące doniesienia o autobusach, władze zabrały głosO krok od paniki w Zakopanem. Niepokojące doniesienia o autobusach, władze zabrały głosCzytaj dalej

LOT zawiesza połączenia z Włochami

Polskie Linie Lotnicze wystosowały oficjalny komunikat do swoich pasażerów. Zadecydowano o odwołaniu kursów do Włoch przez wzgląd na poważne zagrożenie koronawirusem.

- W związku z wprowadzonymi restrykcjami ograniczenia przemieszczania się na terenie północnych Włoch oraz zmniejszonym zainteresowaniem podróżami do Wenecji i Mediolanu, LOT tymczasowo zawiesza do 12 marca br. włącznie wszystkie rejsy do tego kraju - możemy przeczytać w komunikacie.

Jednocześnie zapewniono turystów, którzy mają wykupione bilety, że nie muszą się martwić.

- Wszystkie osoby posiadające bilety na te połączenia zostaną o tym fakcie poinformowane. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów, LOT wprowadził politykę elastycznej zmiany terminu podróży - cytuje rzecznika prasowego LOT, Michała Czernickiego, RMF24.

Dzisiaj grzeje: 1. USA podjęło ostateczną decyzję. Ogromne kłopoty dla podróżnych
2. "Najgorsze dopiero przed nami". Fatalne wieści szefa Narodowego Instytutu Zdrowia USA

3 kwietnia na podobny ruch zdecydował się również WizzAir. Budżetowa linia zawiesiła loty do Bergamo, Reviso oraz Mediolanu. Część rejsów do Włoch odwołał również Ryanair, wskazując jako powód brak zainteresowania ze strony podróżnych. Łącznie anulowane we wszystkich liniach zostały dziesiątki lotów, nie wiadomo jednak nadal, jak długo potrwa taka sytuacja.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. TVN przekazuje, że pierwsza osoba z Polski zmarła na skutek zarażenia groźnym koronawirusem.
  2. Źle się dzieje, półki pustoszeją na naszych oczach. Wszyscy ruszyli do Lidla, Biedronki i najbliższych sklepów
  3. Stan nadzwyczajny w kolejnym kraju. Tuż obok Polski
  4. Porażające słowa Martyny Wojciechowskiej. Pokazała skandaliczną prawdę o polskich lotniskach
  5. Jest decyzja Suntago Park of Poland ws. choroby z Chin. Wielkie zaskoczenie
  6. To koniec sezonu skoków narciarskich? Kamil Stoch może skorzystać na odwołaniu zawodów

Źródło: RMf24

Następny artykuł