lot lotnisko światfot. pixabay.com/graceful

Astronomiczna cena za prawo do dwóch lotów samolotem. W grę wchodziły gigantyczne pieniądze

Lot na największe lotniska to wielka szansa dla wielu linii lotniczych. Jeśli chodzi o jeden z europejskich portów, ceny slotów są naprawdę wysokie.

Ile linie lotnicze są w stanie zapłacić za lot na największe lotnisko w Europie? Okazuje się, że w grę wchodzą olbrzymie pieniądze. To nie jest pojedynczy przypadek.

Polscy turyści nie żyją, bardzo smutny los. Po ciało leciał śmigłowiecPolscy turyści nie żyją, bardzo smutny los. Po ciało leciał śmigłowiecCzytaj dalej

Ile przewoźnik zapłacił za lot na Heathrow?

Sprawa nie dotyczy byle jakiego lotniska - londyński port jest jednocześnie największym w Europie, a ceny pojedynczych slotów padają w grubych milionach. Właśnie padła jedna z najwyższych kwot w historii - jak donosi “Forbes”, linia Air New Zealand dokonała transakcji na kwotę 27 mln USD, czyli ponad 102 mln PLN.

Na ten moment nie wiadomo kto jest nabywcą slota, jednak wiadomo, że daje on możliwość lądowania na Heathrow o godzinie 10.50 i wylot o 15.20. Nowozelandzka linia wraz ze sprzedażą postanowiła zrezygnować z lotu do Los Angeles na rzecz jednej z najdłuższych tras świata z Auckland do Nowego Jorku. Planują również ustawienie na tej trasie piętrowych łóżek w klasie ekonomicznej.

Kwota z pewnością robi wrażenie, nie jest to jednak rekord lotniska. W 2016 roku linie Oman Air zapłaciły Kenya Airlines 75 mln USD za pojedynczą parę slotów. Chociaż wówczas uważano, że linia przepłaciła, to jednak slot stwarzał możliwość lądowania wczesnym rankiem, co w przypadku lotu jest bardzo atrakcyjną ofertą.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilot wyjawił sekret latania jako pasażer. Zawsze liczy jedną rzecz, turyści ją całkowicie ignorują
2. Dziś uważaj za kółkiem. Policja wlepi mandat na 500 zł, a nawet odbierze prawko

Możliwe, że ceny slotów jeszcze bardziej skoczą do góry, ponieważ niejasna jest przyszłość trzeciej drogi startowej na lotnisko. Co za tym idzie o możliwość lotów na to lotnisko może być coraz trudniej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Skandal po pogrzebie Królikowskiego. Gigantyczna burza w sieci
  2. Zjedzenie hitowego produktu może być niebezpieczne dla zdrowia. Lepiej wyrzucić go do śmieci
  3. PKP szykuje prawdziwą rewolucję. Świetna wiadomość dla pasażerów
  4. Tragiczne znalezisko księdza we włoskiej parafii. Leżała przy parafii, pochodziła z Polski
  5. Karol Strasburger niedawno wrócił z objętych epidemią Włoch. Ma ważny apel do wszystkich Polaków
  6. Kibice nie mogą uwierzyć. Znana sportsmenka obraziła Polaków. Wszystko nagrała kamera (WIDEO)

Źródło: fly4free.pl

Następny artykuł