lot pasażerowiepixabay.com/Markus Winkler

Linia lotnicza wprowadza przepisy wyjątkowe. Obowiazkowa odprawa 8 godzin przed odlotem

Lot do miejsca docelowego może okazać się sporym wyzwaniem dla milionów podróżnych. Jedna z największych linii lotniczych świata wprowadza obowiązkową odprawę na 8 godzin przed odlotem pasażerów z jednej ze światowych metropolii.

Lot pasażerów z Pekinu, którzy zdecydują się na wybór linii Emirates, może być dla nich prawdziwą drogą przez mękę. Mogą nie mieć jednak wyboru, bowiem przewoźnik z siedzibą w Dubaju pozostał jednym z niewielu, który nadal oferuje rejsy ze stolicy Chin. Wiele innych linii lotniczych zrezygnowało z destynacji obejmujących chińską metropolię.

Wszyscy byliśmy oszukiwani? Wyciekły tragiczne dane dotyczące śmiertelności koronawirusaWszyscy byliśmy oszukiwani? Wyciekły tragiczne dane dotyczące śmiertelności koronawirusaCzytaj dalej

Już ponad 50 przewoźników całkowicie zrezygnowało lub znacząco ograniczyło loty do i z Państwa Środka w związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem. Wśród nich jest m.in. polski narodowy przewoźnik LOT, który w zeszły piątek ogłosił, że czasowo zawiesza podróże lotnicze na trasie do Pekinu. Dane dostarczone przez serwis OAG mówią, że w trwającym tygodniu z powodu groźby wirusa zawieszonych będzie w sumie ponad 25 tysięcy lotów – zarówno z Chin, do Chin, jak i połączeń krajowych.

Lot z Pekinu utrudniony przez długą odprawę

Linia Emirates pochodząca ze Zjednoczonych Emiratach Arabskich przyjęła nadzwyczajne środki ostrożności, które mają całkowicie wyeliminować ryzyko pojawienia się na pokładzie zainfekowanych pasażerów.

Z informacji przekazanej przez agencję Bloomberg wynika, że osoby, które chcą skorzystać z usług tego przewoźnika na trasie z Pekinu muszą pojawić się na głównym lotnisku w mieście co najmniej na 8 godzin przed planowanym odlotem. W tym czasie podróżni będą zmuszeni do przejścia szczegółowych badań medycznych, które wykluczą zainfekowanie koronawirusem. Dopiero po nich pasażerowie będą mogli wejść na pokład samolotu.

Linia Emirates z Pekinu wykonuje dwa loty dziennie, które obsługiwane są przez Airbusa A380. Szykuje się więc logistyczny koszmar, kóry z pewnością doprowadzi wielu turystów do białej gorączki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mama włożyła najmłodsza córeczkę do piekarnika i włączyła go. Do sieci wyciekły zdjęcia
  2. Pierwsze objawy miażdżycy mózgu. Jej powikłania są niezwykle niebezpieczne
  3. Nad Europę nadciąga huragan. Mieszkańcy muszą być gotowi, będzie bardzo niebezpiecznie
  4. Śnieżny Księżyc już wkrótce pojawi się na niebie. Nie przegap szansy, zdarza się bardzo rzadko
  5. Pracownica hostelu nie wytrzymała. Opowiedziała o najbardziej żenującej sytuacji, jaką przeżyła
  6. Najsmutniejsze wieści z Watykanu o Benedykcie XVI. 92-letni papież emeryt niestety jest na skraju, cały świat się modli

źródło: fly4free.pl

Następny artykuł