Lot jednak bez Ryanaira?Fot. Wikipedia.org/AlexBabashov/Olaf Kosinsky (zdjęcie ilustracyjne)

Ryanair wysłał pilny list do Morawieckiego. Są oburzeni, będzie skandal?

Lot pod szyldem Ryanaira ograniczy się do kilkudziesięciu kierunków, które nie zostały objęte rządowym zakazem. Na taki stan rzeczy nie zgadza się sama linia, która uważa, iż Rada Ministrów stosuje podwójne standardy. W tym samym czasie Polskie Linie mogą realizować rejsy nawet z państwami o podwyższonym ryzyku zakażeń.

LOT realizuje regularne połączenia m.in. ze Stanami Zjednoczonymi, które w myśl rozporządzenia o ograniczeniu ruchu międzynarodowego, nie powinny podtrzymywać ruchu lotniczego z Polską. Jednakże państwowy przewoźnik znalazł pewną lukę, którą szybko zagospodarował w swojej siatce. Takich warunków pracy chce również irlandzki Ryanair.

TVN przekazało pilny apel z Sopotu. Sytuacja wymyka się spod kontroli. Nie jest dobrzeTVN przekazało pilny apel z Sopotu. Sytuacja wymyka się spod kontroli. Nie jest dobrzeCzytaj dalej

Lot Ryanaira nierówny lotom LOT-u?

Jak podają dziennikarze portalu Fly4free, irlandzki Ryanair chce, aby lot do objętej ograniczeniami Hiszpanii czy Malty, odbywał się na zasadach podobnych, jak kursy PLL do Stanów Zjednoczonych. Okazuje się, że państwowy przewoźnik nadal realizuje stałe połączenia do Nowego Jorku i Chicago, jednak według obecnych przepisów Waszyngtonu - na pokład wejdą wyłącznie obywatele lub rezydenci USA.

– W zeszłym tygodniu wysłaliśmy list do premiera, w którym zwracamy się o wyrażenie zgody na loty do Polski z Hiszpanii i Malty. Uważamy, że skoro LOT może wykonywać regularne loty do USA, choć Stany Zjednoczone są na liście państw z zakazem lotów, to wszyscy przewoźnicy powinni być traktowani w ten sam sposób – komentuje cytowany przez Fly4free Michał Kaczmarzyk, dyrektor generalny linii Buzz (spółki Ryanaira).

Polski rząd o sprawie PLL LOT. Ryanair chce “równego traktowania”

W wyjaśnieniu, które przedstawiciele polskiego rządu wysłali portalowi Fly4free, czytamy, że PLL LOT kursuje do USA z pasażerami, który są w stanie udowodnić rezydenturę lub obywatelstwo (bilety nie są dostępne w systemie rezerwacyjnym). Co więcej, niektóre połączenia do USA potrzebują specjalnej zgody premiera i są one realizowane, jak deklarują przedstawiciele Rady Ministrów, z poszanowaniem wszelkich zasad sanitarnych. Prezes Buzz nie ukrywa, że najprawdopodobniej gabinet Mateusza Morawieckiego odrzuci wniosek spółki.

Dzisiaj grzeje: 1. Porażający wypadek na autostradzie. Ratował się, kto mógł. Nic z nich nie zostało
2. Uwaga, nowe restrykcje na weselach. Będzie rygorystycznie, wszyscy powinni się przygotować

– Chcielibyśmy po prostu równego traktowania dla wszystkich uczestników rynku lotniczego w Polsce, dlatego formalnie wystąpiliśmy o zgodę na loty do tych krajów, na tych samych zasadach, na jakich operacje wykonuje obecnie LOT – zaznacza cytowany przez Fly4free Michał Kaczmarzyk.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Podczas wybuchu z domów zniknęły zwierzęta. Nagranie z monitoringu wprawia w osłupienie
  2. Amerykanie testują broń przed którą nie ma obrony. Rosjanie przodują w tej technologii
  3. Weszli na strych w polskiej szkole i zamarli. Widok zapamiętają na zawsze
  4. Co się działo w Karpaczu? Klaudia wysłała nam zdjęcia, przecieramy oczy
  5. Byliście w Skalnym Mieście? Jest bardzo blisko
  6. Zmartwiona suczka podbiegła do obcych ludzi. Błagała o pomoc, chodziło o jej dzieci

Źródło: Fly4free

Następny artykuł