lot ryanair można zrezygnowaćFot. Pixabay.com/fak1911

Pasażerowie Ryanair mogą bać się katastrofy. Jest opcja rezygnacji, ale warunki rozwścieczą turystów

Lot samolotem Ryanair, który wywołuje ogromne kontrowersje, będzie można odwołać. Budżetowy przewoźnik podał szczegóły, które muszą znać pasażerowie.

Lot niektórymi samolotami przyprawia podróżnych o ciarki. Nie do wszystkich mamy zaufanie, zwłaszcza w obliczu niedawnych, licznych katastrof. Niestety Ryanair w swojej flocie też będzie miał wiele maszyn, które mogą wywoływać kontrowersje, lecz pasażerowie będą mogli nie zgadzać się, by ich lot odbywał się właśnie nimi. Linia umożliwia rezygnację z podróży, jest jednak jeden warunek, który może oburzyć wiele osób.

Turyści masowo oszukiwani w polskich Tatrach. Prawie każdy daje się nabrać na fałszywe oscypkiTuryści masowo oszukiwani w polskich Tatrach. Prawie każdy daje się nabrać na fałszywe oscypkiCzytaj dalej

Można anulować swój lot, jest jednak warunek

Kontrowersyjne Boeingi 737 MAX nie cieszy się zaufaniem turystów. Systemy wprowadzone w tych maszynach pozostawiały wiele do życzenia, a w ostatnich miesiącach doszło do wielu katastrof. Pierwsza miała miejsce w Indonezji w październiku 2018 roku, a kolejna w marcu 2019 roku.

Po tych tragediach podjęto decyzję o uziemieniu modeli 737 MAX. Zaktualizowano ich oprogramowanie, a obecnie czekają na weryfikację. Jeśli będzie ona pomyślna, trafią m.in. do floty Ryanaira we wrześniu lub październiku bieżącego roku. Wielu turystów może nie chcieć nimi latać, dlatego budżetowy przewoźnik zadecydował, że będzie możliwa rezygnacja z lotu, jeśli ma się on odbyć kontrowersyjnym samolotem.

- Przez kilka pierwszych miesięcy po powrocie maxów będziemy musieli odbudować zaufanie naszych klientów do tych maszyn. Nie chcemy, żeby ludzie czuli się w nich uwięzieni. Nie chcesz lecieć? Nie ma problemu - odejdź, odbierz swój bagaż, a otrzymasz pełen zwrot pieniędzy za bilet - mówił prezes Ryanair w rozmowie z portalem Simple Flying.

Jest jednak pewien haczyk.

Dzisiaj grzeje: 1. Bilety na samolot za 34 złote. Tysiąc miejsc wyprzedanych w niecałą godzinę mimo kryzysu
2. Koniec 500 plus w 2021? Program się nie sprawdził, dalszych planów nie ma

Ryanair nie jest jednak w stanie przewidzieć, na jakiej trasie będą latały te samoloty, konieczne jest więc najwyraźniej najpierw przyjechanie na lotnisko. Przez to procedura może być szczególnie uciążliwa dla turystów. Muszą pojawić się o czasie wylotu, przejść odprawę, upewnić się, jaki samolot został podstawiony i wtedy dopiero podjąć decyzję o ewentualnej rezygnacji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gwiazda serialu znanego z TVN i Polsatu została zastrzelona we własnym domu. Porażające nagranie w sieci
  2. Nie dał się oszukać w Biedronce. Zapłacił 10 złotych mniej za identyczne produkty
  3. Polscy turyści uciekali przerażeni przed wilkami w Parku Narodowym. Do akcji musiała wkroczyć policja
  4. Pasażerowie Ryanair mogą bać się katastrofy. Jest opcja rezygnacji, ale warunki rozwścieczą turystów
  5. Dziesiątki turystów nieświadomie próbują przewieźć zabronioną rzecz samolotem. Nawet nie wiedzą, że nie wolno
  6. Hitowy transfer lidera reprezentacji Polski. Nasz zawodnik dołączy do giganta

Źródło: Onet

Następny artykuł