Londyn zwiedzaniePixabay.com/derwiki

Perła Wielkiej Brytanii potrafi zachwycić. Co zobaczyć w Londynie?

Londyn jest jednym z najatrakcyjniejszych miast Starego Kontynentu. Mnogość zabytków, atrakcji dla przyjezdnych oraz niezwykłych miejsc sprawia, że to jedno z miejsc najczęściej odwiedzanych przez turystów. Sprawdź, które obiekty koniecznie trzeba odwiedzić, przylatując do tego miasta.

Londyn to stolica Wielkiej Brytanii, która ma do zaoferowania przyjezdnym niesamowite bogactwo zabytków oraz atrakcji. Miasto to pochwalić się może rozbudowaną infrastrukturą turystyczną oraz wieloma miejscami stanowiącymi jednej z najbardziej rozpoznawalnych obiektów Europy. Bilety lotnicze z Polski do Londynu w ostatnim czasie znaleźć można w wyjątkowo atrakcyjnych cenach, nie ma więc na co zwlekać. Nawet krótki, weekendowy wypad tam z pewnością pozostanie w Twojej pamięci na bardzo długo.

Szybki weekend w Rzymie? Nie zwlekaj, to miasto potrafi zachwycićSzybki weekend w Rzymie? Nie zwlekaj, to miasto potrafi zachwycićCzytaj dalej

Co zwiedzić w Londynie?

Każdy fan tego pięknego miasta swoje pierwsze kroki skierować powinien w kierunku najbardziej rozpoznawalnego zegara na całym świecie. Big Ben podbija serca turystów i codziennie znajduje swoje miejsce na milionach fotografii, zachwycając swoją okazałością.

Kolejnym, równie znanym i kojarzonym z Londynem miejscem jest Tower Bridge. Zarówno pięknie wygląda i prezentuje się imponująco, jak i rozciąga się z niego niesamowita panorama całego miasta, na które spojrzeć można z zupełnie innej perspektywy, niż pędząc i przeciskając się w tłumie innych turystów i mieszkańców.

Londyn nie przestaje zaskakiwać turystów

Jednym z najbardziej klimatycznych, a zarazem mrocznych miejsc, którymi pochwalić się może Londyn, jest Krwawa Twierdza Tower. Zwiedzanie tego niezwykłego miejsca warto połączyć z odkrywaniem jego historii, mającej wpływ na całe miasto. Mury tego budynku skrywają także historię wielu zwierząt, którymi obdarowywani byli władcy, z czego wielu podróżników nie zdaje sobie nawet sprawy. Do londyńskiego zoo przetransportowane zostało dopiero około 190 lat temu.

Jedną z ulubionych atrakcji przygotowanych dla całych rodzin, także tych z młodszymi turystami, jest muzeum Madame Tussauds. Mnogość woskowych figur prezentujących największe gwiazdy z całego świata bez wątpienia rozpalą wyobraźnię każdego przybysza, pozwalając mu na podróż do magicznego świata sław.

Następny artykuł