londynFot. twitter.com/@NHM_WPY

Londyńska stacja metra podbiła serca milionów ludzi. Wszystko dzięki jednemu, wspaniałemu zdjęciu

Londyn jako pierwszy w Europie wybudował podziemną kolejkę, która jest najważniejszym środkiem transportu dla wielu mieszkańców miasta. Tunele metra zamieszkiwane są przez różne gatunki zwierząt, a najczęściej można w nich spotkać myszy.

Londyn jest gęsto zabudowany, przez co zwierzęta mają duże problemy, by znaleźć miejsce do życia w naturalnym środowisku. W tunelach metra grasują myszy, które nigdy nie ujrzały światła dziennego, nie chodziły po trawie i nie piły świeżej wody. W mroku wypełnionym hukiem pociągów toczą nieustanną walkę o życie.

Szwajcaria poszukuje Szwajcaria poszukuje "zabójcy z Polski". Alarm w mediachCzytaj dalej

Muzeum Historii Naturalnej w Londynie każdego roku ogłasza konkurs, w którym fotografowie walczą o tytuł fotografa roku dzikiej przyrody. Sam Rowley spędził 5 nocy w tunelach metra, by uchwycić na zdjęciu kadr, za który zdobył główną nagrodę.

Londyn jest domem wielu gryzoni

Chociaż na zdjęciu widzimy dwie myszy w trakcie pojedynku o okruchy, nie jest to kadr z filmu dla dzieci. Takie walki o zasoby są codziennością dla gryzoni z londyńskiego metra. Silnie zurbanizowany teren zmusza je do życia w trudnych warunkach. Każdego dnia przez stacje metra przewija się ok. 2 miliony podróżnych.

Fotograf nie miał łatwo. W czasie, gdy próbował uchwycić sylwetki myszy, bywał deptany przez pijanych pasażerów wracających z imprezy. Niektórzy ludzie próbowali mu pomóc myśląc, że mężczyzna ma zawał i dlatego leży na ziemi. Za każdym razem wzbudzał niemałe zainteresowanie i był obserwowany przez tłumy w metrze. Do tego wysiłku zainspirował go krótki film kolegi, który uchwycił myszy, wracając w nocy do mieszkania. Gdy ludzi jest mniej na peronach, gryzonie wychodzą w poszukiwaniu okruchów pozostawionych przez pasażerów.

Zdjęcie walczących myszy zostało wytypowane przez internautów i wygrało konkurs. O tytuł fotografa roku dzikiej przyrody, walczyło wiele osób, prezentując wspaniałe fotografie przedstawiające m.in. zdjęcie z cyrku pokazujące orangutana w rękawicach bokserskich, zdjęcie pandy w klatce, zdjęcie jaguarów z upolowaną anakondą, która ma podobny wzór na skórze, osieroconego nosorożca z jego opiekunem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 8-letnia dziewczynka zmarła… ze starości. Powód jest wyjątkowo rzadki
  2. Lekarze stwierdzili, że jest tylko smutna. 15-latka powoli umierała na raka
  3. Tragedia tuż przy polskiej granicy. Padły strzały, trzy osoby nie żyją, dziecko ranne
  4. Dwie wioski doszczętnie zniszczone, co najmniej 30 osób nie żyje. Dramatyczne wiadomości ze świata
  5. Okropne zachowanie kierowcy turystycznego autobusu. Oni pędzili ratować ludzkie życie [FILM]
  6. Straszne doniesienia napływają do mediów. Są ofiary śmiertelne, wśród rannych dzieci

Źródło: RMF 24

Następny artykuł