Łódź uruchamia zabytkowe tramwajeFot. flickr.com/ Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland/CC BY-ND 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/

Łódź zaskoczyła turystów. Miasto szaleje na wakacje

Łódź przygotowała niespodziankę dla turystów i mieszkańców. Już od lipca będą mieli możliwość przenieść się w czasie dzięki zabytkowym tramwajom, które pojadą do ulubionych miejsc rekreacji i terenów zielonych.

Łódź specjalnie na wakacje uruchomi linię tramwajową, która będzie obsługiwana przez zabytkowe składy z lat 60. Tramwaje typu 5N+5ND wyjadą na tory już 4 lipca i będą kursować aż do 30 sierpnia. Trasa spełni wymagania różnych turystów, którzy będą chcieli zobaczyć reprezentacyjną część miasta, a także tereny zielone, gdzie można uprawiać sport i brać udział w zajęciach rekreacyjnych.

Dwie dziewczynki nie żyją, odpoczywały latem na hamaku. Rodzice ostrzegająDwie dziewczynki nie żyją, odpoczywały latem na hamaku. Rodzice ostrzegająCzytaj dalej

Łódź niczym w latach 60.

Drewniane wagony z ręcznie otwieranymi drzwiami będą prowadzone przez motorniczych z Klubu Miłośników Starych Tramwajów. Taryfa biletowa jest taka sama jak w całej komunikacji miejskiej w Łodzi. Linia T1 będzie kursować w każdą sobotę, niedzielę i święto co 20 minut. Trasa w pętli obejmuje zastępujące stacje: ZDROWIE – Zdrowie, Konstantynowska, Legionów, Zielona, Narutowicza, Polskiej Organizacji Wojskowej, Rodziny Poznańskich, DW. ŁÓDŹ FABRYCZNA, Kilińskiego, Piłsudskiego, PIOTRKOWSKA CENTRUM, Kościuszki, Zielona, Legionów, Konstantynowska, Zdrowie – ZDROWIE.

Oprócz zabytkowych tramwajów do terenów zielonych będzie dojeżdżał autobus linii 80. Jego trasa przebiega przez różne dzielnice, m.in. Widzew, Centrum i Retkinię, a także dworce: Łódź Kaliska i Fabryczna. Pasażerowie dostaną się nim do Ogrodu Botanicznego i Zoologicznego czy Aquaparku Fala. Linia będzie dostępna w weekendy, również od 4 lipca do 30 sierpnia.

Dzisiaj grzeje: 1. Renata spędziła urlop nad polskim morzem. Teściowa zamieniła jej wakacje w koszmar
2. Wybory prezydenckie 2020. Czym są wyniki exit poll?

Wydłużona zostanie trasa autobusu linii 55, który dojedzie aż na Młynek. Jak poinformował ​Maciej Sobieraj z Zarządu Dróg i Transportu w Łodzi, obecna trasa linii 55 oznaczona będzie jako 55A, natomiast linia wydłużona 55B i będzie kursować w soboty, niedziele i święta co 40 minut.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Dramatyczny wypadek znanego piłkarza. Gwiazdor spadł z 200 metrów (FOTO)
  2. Jest fatalnie. Marian Opania znalazł się w tragicznej sytuacji
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Pies tonął na jej oczach. Właścicielka rzuciła się do wody, fale przykryły ją

Źródło: lodz.se.pl

Następny artykuł