Łódź. Powstaje nowy tunelFot. Pixabay.com/ Robfoto

Pod polskim miastem powstaje ogromny tunel. Co się dzieje?

Łódź to jedno z największych polskich miast. To właśnie tam powstaje ogromny tunel. Mieszkańcy są szokowani tym widokiem. Co tam powstaje? Okazuje się, że to duża inwestycja. Skorzystają z niej turyści.

Łódź to miasto, w którym trwają prace nad dużą inwestycją. Z tego powodu pojawiła się tam duża dziura, która w rzeczywistości jest tunelem. Przyspieszy to podróże, z czego zpewnością ucieszy wielu turystów.

Tomasz Zimocha poszedł na grzyby, musiał natychmiast wzywać pomoc. Apeluje do wszystkich PolakówTomasz Zimocha poszedł na grzyby, musiał natychmiast wzywać pomoc. Apeluje do wszystkich PolakówCzytaj dalej

Łódź. Duży tunel w mieście

Mowa o dużym tunelu średnicowym, który jest kontynuacją prac PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Rozpoczęła się budowa dworca Łódź Fabryczna. Realizacją inwestycji zajmuje się Krajowy Program Kolejowy. Stworzony zostanie efektywny system krajowych, regionalnych i aglomeracyjnych połączeń. Miejscem otwarcia tunelu będzie właśnie Łódź. Pomysł ten skróci czas wielu podróży. Przez centrum Łodzi będą mogły jeździć zarówno pociągi regionalne, jak i dalekobieżne w kierunku wschód - zachód oraz północ - południe.

Będzie to dwutorowy tunel, który zacznie się od komory startowej między ulicami Odolanowską i Stolarską, następnie przejdzie przez podziemne przystanki Łódź Polesie i Łódź Śródmieście, do stacji Łódź. Zostanie wykonany tarczą o średnicy 13,04 metrów. Jest to największa maszyna, jaka do tej pory pracowała w Polsce. W ten sam sposób powstaną jednotorowe tunele w stronę Łodzi Kaliskiej i Łodzi Żabieńca.

Dzisiaj grzeje: 1. Niebywała wpadka Andrzeja Dudy. Jego słowa o Rzymie Polacy zapamiętają na długo
2. Rozpoczęły się kontrole, mogą wejść bez pytania. Kara wyniesie nawet 5 tys. zł
3. Fatalne wieści z Ukrainy. Zginęły 22 osoby, nagrania z miejsca katastrofy lotniczej tylko dla ludzi o mocnych nerwach

Nie jest to jedyna inwestycja PKP w ostatnim czasie. Jakiś czas temu pisaliśmy o innej nowince związanej z koleją, która zadowoli osoby wybierające się na urlop na południe Polski. Więcej na ten temat można przeczytać tutaj.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 3-metrowy rekin zaatakowała turystę. Ciężarna wskoczyła do wody, aby uratować męża
  2. W PRL-u byli gwiazdami naukowego programu TVP. Zmarli w dramatycznych okolicznościach
  3. Kiedyś był hitem PRL-u, teraz na sam widok łzy lecą z oczu. Niestety, upadek zbliża się nieubłaganie
  4. Podczas wycieczki wbił ci się kleszcz? Lekarze ostrzegają, niemal wszyscy popełniają wtedy karygodny błąd
  5. Fatalne wieści z Ukrainy. Zginęły 22 osoby, nagrania z miejsca katastrofy lotniczej tylko dla ludzi o mocnych nerwach
  6. Golden retriever wpadł w głęboką na 12 metrów dziurę w ziemi. Bardzo się bał, musieli interweniować strażacy

Źródło: tulodz.pl

Następny artykuł