Łódź piękne miastoFot. Flickr.com Ministry of Foreign Affairs of the Republic of Poland

Byliście w Łodzi? Miasto skrywa wiele atrakcji

Łódź to miasto, które wzbudza skrajne emocje, ale nie można mu z pewnością odmówić oryginalności. Często określana jest jako polski Manchester. Chociaż nie na wszystkich robi wrażenie pod względem estetyki, to wielu Polaków docenia niecodzienny charakter tej miejscowości. Mieliście kiedyś okazję ją odwiedzić? Robi niesamowite wrażenie.

Łódź to jedno z najbardziej interesujących miast, jakie znajdziemy na mapie Polski, chociaż nie wszyscy doceniają jego walory. Jest to jednak jedna z największych miejscowości w naszym kraju. Często bywa porównywana z angielskim Manchesterem. Wielu Polaków jeździ tam na wczasy. Mieliście kiedyś okazję zwiedzać Łódź? Może macie swoje ulubione miejsca i wspomnienia, które na zawsze już zachowacie w pamięci.

Wszystko wyszło na jaw. Zdradził ile zarobił na bonach turystycznych. Kwota przyprawia o zawrót głowyWszystko wyszło na jaw. Zdradził ile zarobił na bonach turystycznych. Kwota przyprawia o zawrót głowyCzytaj dalej

Wbrew pozorom i żartom, Łódź jest miastem, które oferuje wiele atrakcji. Tę miejscowość często doceniają również turyści, którzy przyjeżdżają do naszego kraju z zagranicy. Trzeba też pamiętać, że to właśnie w Łodzi szkolili się jedni z największych artystów, którzy później robili kariery na skalę międzynarodową. Do najwybitniejszych możemy zaliczyć Romana Polańskiego, Andrzeja Wajdę, Janusz Gajos czy Krzysztof Zanussi.

Łódź – wyjątkowe miasto na mapie Polski

Łódź to jednak nie tylko szkoła filmowa, ale również ulica Piotrowska – jedna z najbardziej popularnych ulic zarówno w mieście, jak i całym kraju. To tam tętni życie kulturalne i gastronomiczne. Przy Piotrowskiej znajdziemy wiele cenionych lokali. To jeden z najczęściej odwiedzanych punktów przez turystów. W Łodzi znajdziemy też polski Luwr czyli Pałac Izraela Poznańskiego, który robi niesamowite wrażenie.

Będą zmuszeni ewakuować polskie miasto. Sytuacja wymyka się spod kontroli. Mieszkańcy i turyści są porażeni skalą dramatuBędą zmuszeni ewakuować polskie miasto. Sytuacja wymyka się spod kontroli. Mieszkańcy i turyści są porażeni skalą dramatuCzytaj dalej

Wiele osób zgadza się ze stwierdzeniem, że Łódź można kochać albo nienawidzić. Okazuje się, że turystów, którzy wyznają to pierwsze, jest bardzo dużo. Coraz więcej wczasowiczów docenia industrialny i surowy klimat tego miasta, dlatego w sezonie wakacyjnym na brak turystów nie można tam narzekać. To również miejsce, do którego każdego roku przyjeżdża wielu młodych ludzi, by tam układać sobie życie.

Dzisiaj grzeje: 1. Igor wyjawił całą prawdę o epidemii w Chinach. Właśnie wrócił, mówił o maseczkach
2. Nieoczekiwane wydarzenie z Tomaszem Komendą w roli głównej. Nagle pojawił się znikąd, wielkie emocje
3. Martyna Wojciechowska ogłosiłą dobrą nowinę. Gratulujemy

Mieliście kiedyś okazję być w Łodzi? Zakochaliście się w tym mieście, a może omijacie je szerokim łukiem? Dajcie znać w komentarzu na Facebooku pod tym artykułem i podzielcie się swoimi wspomnieniami. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również szczegółowo o polskim Luwrze, który znajduje się w Łodzi.

Czarne chmury nad Rydzykiem i Radiem Maryja. Koniec zagranicznej ekspansji? Kolejny kraj ma dośćCzarne chmury nad Rydzykiem i Radiem Maryja. Koniec zagranicznej ekspansji? Kolejny kraj ma dośćCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przemyśl. Dramatyczny i poruszający apel właścicielki pitbulli. "Najlepiej jest uśpić i mieć problem z głowy, bo jest nagonka"
  2. Masz banknot 20 zł? Może być wart fortunę, lepiej przeszukaj portfel
  3. Nadzwyczajna transmisja Jackowskiego po ogłoszeniu obostrzeń. "Nic nie da", mocne słowa o Polsce i 2 innych krajach
  4. Miliony Polaków dostało niepokojące, identyczne SMS. Co się dzieje?
  5. Wprowadzają trzeci poziom ostrzeżenia w Polsce. Ważna wiadomość dla wszystkich, szczególnie planujących podróże
  6. Tysiące Polaków otrzymało pilną wiadomość. Już niedługo w wielu miejscach zajdą poważne zmiany

Następny artykuł