Łódź jest niezwykłyFot. pixabay/Kasman (zdjęcie podglądowe)

Polski Luwr zapiera dech w piersiach. Jest po prostu niezwykły

Łódź to miasto, które nie na wszystkich robi wrażenie pod względem estetyki. Część Polaków jednak docenia oryginalny charakter miasta i z przyjemnością zwiedza jedno z największych miast w naszym kraju. Tam też znajduje się niesamowity obiekt, który określa się mianem polskiego Luwru. Widzieliście kiedyś ten pałac?

Łódź jest jednym z najbardziej charakterystycznych miast w Polsce. Chociaż niektórzy narzekają na zbyt surowy i fabryczny styl tej miejscowości, to jednak Łódź ma wiele powodów do dumy. W dodatku jeden z budynków porównywany jest do Luwru. Pałac Izraela Poznańskiego robi niesamowite wrażenie.

Wielka ewakuacja w dużym polskim mieście. Życie mieszkańców zagrożone. StraszneWielka ewakuacja w dużym polskim mieście. Życie mieszkańców zagrożone. StraszneCzytaj dalej

Łodź to miasto, które można kochać lub nienawidzić. Jednym miasto kojarzy się z interesująca architekturą, Państwową Wyższą Szkołą Filmową, Telewizyjna i Teatralną im. L.Schillera, w której kształcili się cenieni polscy artyści i oryginalnym charakterem. Niektórzy nazywają miejscowość polskim Manchesterem. Tam też znajdziemy budynek określany mianem polskiego Luwru czyli Pałac Izraela Poznańskiego.

Łódź i polski Luwr czyli Pałac Izraela Poznańskiego

Pałac Izraela Poznańskiego to jeden z najbardziej niesamowitych obiektów, jakimi może pochwalić się Łódź. Po niedawno zakończonym remoncie, który pochłonął ogromną sumę pieniędzy, pałac robi jeszcze bardziej imponujące wrażenie. To właśnie tam znajduje się Muzeum Miasta Łódź - trzeciego pod względem wielkości miasta w Polsce. Historia tego niezwykłego obiektu sięga 1877 roku, gdy dom został kupiony przez Izraeal Kalmanowicza Poznańskiego. Później przekształcono go w pałac.

Na wygląd pałacu, którym dzisiaj może szczycić się Łódź, duży wpływ miał architekt ze Stuttgartu - Juliusz Jung. Obecną formę nadano mu dopiero w latach 1901-1903. Chociaż remonty budynku przeprowadzano przez ostatnie 120 lat, to w ciągu ostatnich 2 dokonano bardzo zaawansowanych renowacji. Prace pochłonęły niemal 40 milionów złotych. Podczas tych 2 lat odkryto wiele nieznanych wcześniej elementów.

Dzisiaj grzeje: 1. Olbrzymie niebezpieczeństwo na zachodzie Polski. Chaos. Trwa akcja
2. TVN przekazał przykre informacje. Nie żyje ceniony dziennikarz

Obecnie Łódź może cieszyć się odnowionym polskim Luwrem, który mogą podziwiać turyści z całego kraju. Macie w planach odwiedzić kiedyś polski Manchester? A może już to zrobiliście? W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o atrakcjach turystycznych czeskiej Pragi.

Polski Lurw

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mieszkańcy kamienicy są wstrząśnięci. Sąsiadka wyprowadziła się, ale zostawiła głodne zwierzęta, okropny widok
  2. Testy kliniczne najbardziej zaawansowanej szczepionki na COVID-19 wstrzymane. Wykryto groźne skutki uboczne
  3. TVP donosi. Doszło do poważnego wypadku z udziałem polskich służb
  4. Polsat potwierdza. Rząd podjął decyzję. Jesienią Polaków czeka prawdziwa rewolucja
  5. Największa gwiazda Opola trafiła do sądu. Fani nie mogą uwierzyć. O co chodzi?
  6. Dwa puszczone luzem psy śmiertelnie pogryzły jamnika na oczach właścicielki. Opiekun psów nie zareagował

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł