lockdown oficjalny projektFot. turysci.pl

Lockdown w Polsce możliwy? Pojawił się oficjalny projekt. Wyjście z domu tylko do pracy

Lockdown w Polsce będzie oznaczał wprowadzenie szeregu radykalnych ograniczeń. Pojawił się oficjalny projekt kwarantanny narodowej. Polacy będą mogli wychodzić z domu jedynie do pracy i w celu zrobienia zakupów. Niemal wszystkie obiekty zostaną zamknięte. Kwarantanna drastycznie wpłynie na życie społeczne.

Wiemy, jak w Polsce będzie przebiegał ewentualny lockdown. Pojawił się oficjalny projekt rozporządzenia dotyczącego kwarantanny narodowej. W dokumencie zawarto obostrzenia, które zostaną nałożone na Polaków. Wszystko wskazuje na to, że życie społeczne – w tym także ruch turystyczny – zostanie drastycznie ograniczony. Wyjście z domu będzie możliwe tylko w kilku konkretnych sytuacjach. O szczegółach informuje serwis Polsat News.

Ferie 2021: Polska powinna wziąć przykład z innych krajów? Za granicą wiedzą, co robićFerie 2021: Polska powinna wziąć przykład z innych krajów? Za granicą wiedzą, co robićCzytaj dalej

Co będzie oznaczał ewentualny lockdown? Z projektu rozporządzenia dotyczącego kwarantanny narodowej wynika, że znaczny wzrost zarażeń koronawirusem może doprowadzić do wprowadzenia zakazu działalności salonów fryzjerskich i kosmetycznych, instytucji kulturalnych oraz siłowni. Zgromadzenia i spotkania zostaną ograniczone do maksymalnie pięciu osób. Wiele wskazuje na to, że turyści będą musieli zapomnieć o podróżowaniu, ponieważ dokument dopuszcza możliwość wychodzenia z domu jedynie w kilku konkretnych sytuacjach.

Jak będzie przebiegał ewentualny lockdown w Polsce? Jest oficjalny projekt rozporządzenia dot. kwarantanny narodowej

Choć podczas sobotniej konferencji prasowej premier Morawiecki nie wprowadził nowych obostrzeń, wiele wskazuje na to, że lockdown nadal jest poważnie brany pod uwagę przez rząd. W ramach prac przygotowane zostały trzy projekty rozporządzeń dotyczące ograniczeń, zakazów i nakazów. To, który z nich wjedzie w życie, zależy od krzywej zarażeń SARS-CoV-2.

– To trzy warianty obostrzeń, po które będziemy sięgać w zależności od rozwoju sytuacji – treść komunikatu cytuje serwis Polsat News.

Zapewniono jednak, że kwarantanna narodowa zostanie wprowadzona w ostateczności, gdy rząd będzie musiał działać natychmiastowo, by radykalnie ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa w Polskim społeczeństwie. Lockdown będzie oznaczał drastyczne uszczuplenie ruchu turystycznego. Zgodnie z zasadami obiekty takie jak hotele, hostele czy pensjonaty nadal będą mogły zakwaterować jedynie osoby podróżujące służbowo, sportowców i medyków.

W niezmienionym trybie nadal będzie funkcjonowała gastronomia. Lokale będą mogły jedynie wydawać jedzenie na wynos lub je dowozić. Kwarantanna narodowa nie będzie też dobrą wiadomością dla podróżnych wracających do Polski – osoby te będą musiały poddać się obowiązkowej 10-dniowej izolacji. Wyjątkiem byliby między innymi załogi samolotów, uczniowie pobierający nauki w Polsce oraz właściciele gospodarstw, które znajdują się po obu stronach granicy.

Lockdown będzie oznaczał niemal całkowity paraliż ruchu turystycznego. Jak donosi serwis Polsat News, w projekcie rozporządzenia dot. kwarantanny narodowej podkreślono, że wyjścia z domów będą możliwe jedynie do pracy, w celu zrobienia zakupów, religijnym lub skonsultowania się z lekarzem. W przypadku dzieci i młodzieży nauczanie nadal byłoby zdalne.

TVP: Ewakuacja setek osób na Bałtyku. Potrzebowali pomocy. Na miejscu pojawiły się służby ratunkoweTVP: Ewakuacja setek osób na Bałtyku. Potrzebowali pomocy. Na miejscu pojawiły się służby ratunkoweCzytaj dalej

Lockdown w ramach ostateczności. Jakie jeszcze plany ma rząd?

Jak zapowiedział premier Morawiecki, lockdown będzie wprowadzony jedynie w ostateczności. Rząd przygotował już także projekty, które przewidują bardziej optymistyczne rozwiązania. Wbrew oczekiwaniom wielu turystów nie należy się jednak spodziewać łagodzenia obostrzeń aż do 27 grudnia – oprócz przywrócenia handlu, które wejdzie w życie 28 listopada.

Po 28 grudnia rząd zakłada możliwość powrotu do podziału Polski na trzy strefy – zieloną, żółtą i czerwoną. Wówczas w regionach, w których transmisja wirusa byłaby niska, obostrzenia mogłyby być stopniowo znoszone. Niestety wiele wskazuje na to, że niemal do końca br. życie społeczne i ruch turystyczny będą znacznie ograniczone.

Dzisiaj grzeje:

1. Wicepremier zdradził szczegóły nowych restrykcji. Wiadomo, co ze stokami
2. Ministerstwo Zdrowia ogłosiło nowy program zdrowotny. Obejmie aż 13,5 miliona Polaków
3. Zdradzili, co dalej z zakazem lotów. Podali warunki, wkrótce pasażerowie mogą wrócić na pokład Boeinga

Podczas konferencji zapowiedziano też jeden okres ferii zimowych dla wszystkich Polaków. Decyzje rządu wywołały już szereg głosów sprzeciwu. Niepokoją się przede wszystkim przedstawiciele branż turystycznych – w tym przedsiębiorstwa związane z sektorem narciarskim, o czym pisaliśmy w jednym z naszych artykułów.

Marcelina Zawadzka pręży boskie ciało na wakacjach w egzotycznym kraju. Internauci zwrócili uwagę na jednoMarcelina Zawadzka pręży boskie ciało na wakacjach w egzotycznym kraju. Internauci zwrócili uwagę na jednoCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE W NASZYCH SERWISACH:

  1. Sok z kiszonej kapusty najtańszym skutecznym probiotykiem. Pomaga też we wszelkich chorobach układu pokarmowego
  2. Ogromna rodzinna tragedia. 65-latka nie miała żadnych szans, została wciągnięta przez rozrzutnik
  3. Minister się wygadał. Chodzi o ferie i wakacje 2021. Mówił o ich wydłużaniu i rozszerzaniu
  4. Zima przyszła szybciej niż się spodziewano. W części Polski śnieg, wyjeżdżając na weekend trzeba zabrać ciepłe ubrania
  5. Wyciekły astronomiczne ceny za noc w Zakopanem na Sylwestra. Mała fortuna, setki złotych
  6. Objawy raka trzustki są często bagatelizowane. Co powinno wzbudzić naszą czujność?
  7. 76-latka zmarła w niewyjaśnionych okolicznościach. Winne zwierzęta?

Źródło: Polsat News

Następny artykuł