lockdown podjęli decyzjęfot. pixabay/Couleur

Z ostatniej chwili: rząd właśnie ogłosił decyzję ws. lockodownu Polski. Nie ma odwrotu

Lockdown w Polsce jednak dojdzie do skutku? Mateusz Morawiecki właśnie ogłosił ważne decyzje dotyczące nowych obostrzeń. Polaków czeka duża zmiana. Sytuacja epidemiologiczna w naszym kraju jest coraz poważniejsza.

Lockdown w Polsce jednak stanie się prawdą? Właśnie odbyło się ważne posiedzenie, na którym przedstawiono decyzje Ministerstwa Zdrowia dotyczące wprowadzenia nowych obostrzeń. Mateusz Morawiecki przedstawił decyzję dotyczącą nowych obostrzeń oraz ewentualnego lockdownu Polski.

Nagle był huk, 4 osoby nie żyją. TVP przekazało tragiczne wiadomości z zagranicyNagle był huk, 4 osoby nie żyją. TVP przekazało tragiczne wiadomości z zagranicyCzytaj dalej

Polskę czeka lockdown? Podczas konferencji Ministerstwo Zdrowia ogłosiło decyzje

Mateusz Morawiecki na konferencji stwierdził, że nie ma konieczności wprowadzania całkowitego lockdownu Polski. Jednocześnie jednak podkreślił, że konieczne jest zastosowanie odpowiednich obostrzeń, które mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Premier stwierdził również, że rząd dąży do obrony zarówno gospodarki, jak i życia ludzkiego.

2 tygodnie kwarantanny dla Polaków po przekroczeniu granicy. Już dwa kraje potwierdziły2 tygodnie kwarantanny dla Polaków po przekroczeniu granicy. Już dwa kraje potwierdziłyCzytaj dalej

Nie czas na lockdown. Wiele wskazuje, że rząd nie bierze pod uwagę jeszcze takiego wyjścia, chociaż każdego dnia Ministerstwo Zdrowia odnotowuje tysiące kolejnych potwierdzonych przypadków. Dzisiaj tj. 15 października odbyła się narada Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, podczas której podjęto kolejne decyzje w sprawie reakcji na wyraźny skok zarażeń. Zebranie miało dotyczyć między innymi funkcjonowania szkół, zmienionej pracy lokali gastronomicznych oraz organizacji wesel.

Dzisiaj grzeje: 1. Igor wyjawił całą prawdę o epidemii w Chinach. Właśnie wrócił, mówił o maseczkach
2. Nieoczekiwane wydarzenie z Tomaszem Komendą w roli głównej. Nagle pojawił się znikąd, wielkie emocje
3. Martyna Wojciechowska ogłosiłą dobrą nowinę. Gratulujemy

Wcześniejsze zapowiedzi mówiły o redukcji gości weselnych podczas uroczystości, rozgrywaniu meczy bez obecności kibicó oraz nauczaniu zdalnym dla dzieci powyżej 12 roku życia. Podczas oficjalnej konferencji prasowej informacje te zostały sprezyzowane.

W strefie żółtej działalność gastronomii możliwa będzie od godziny 6 do 21, a później jedynie na wynos. Na weselach możliwe będzie uczestniczenie jedynie maksymalnie 20 osób, bez zabawy tanecznej. Zgromadzenia publiczne możliwe będą do 25 osób. Szkoły wyższe oraz ponadpodstawowe funkcjonować będą w trybie hybrydowym.

Zakaz opuszczania stolicy, kordon wokół innego miasta. Coraz gorsza sytuacja za granicąZakaz opuszczania stolicy, kordon wokół innego miasta. Coraz gorsza sytuacja za granicąCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przemyśl. Dramatyczny i poruszający apel właścicielki pitbulli. "Najlepiej jest uśpić i mieć problem z głowy, bo jest nagonka"
  2. Masz banknot 20 zł? Może być wart fortunę, lepiej przeszukaj portfel
  3. Nadzwyczajna transmisja Jackowskiego po ogłoszeniu obostrzeń. "Nic nie da", mocne słowa o Polsce i 2 innych krajach
  4. Miliony Polaków dostało niepokojące, identyczne SMS. Co się dzieje?
  5. Wprowadzają trzeci poziom ostrzeżenia w Polsce. Ważna wiadomość dla wszystkich, szczególnie planujących podróże
  6. Tysiące Polaków otrzymało pilną wiadomość. Już niedługo w wielu miejscach zajdą poważne zmiany

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł