lockdownFot. pixabay.com/ NickyPe

Ogłaszają weekendowy lockdown. Podali szczegóły. Za polską granicą podjęto decyzję

Lockdown jest bardzo poważną decyzją państwa, które odnotowuje dużą liczbę zakażeń koronawirusem. Jeden kraj właśnie zdecydował się na to rozwiązanie, jednak w nieco bardziej ograniczonej formie.

Lockdown oznacza całkowite zamknięcie gospodarki. Mimo poważnych skutków tej decyzji, wiele państw wprowadza go, aby ograniczyć liczbę nowych zakażeń koronawirusem w kraju. Jeden rząd zdecydował się na wprowadzenie takiego rozwiązania, jednak w nieco zmienionej formule.

Ogłoszono ważny komunikat dla wszystkich klientów. Ogromna złość i rozczarowanie po słowach biura podróżyOgłoszono ważny komunikat dla wszystkich klientów. Ogromna złość i rozczarowanie po słowach biura podróżyCzytaj dalej

Weekendowy lockdown w Ukrainie

Ukraiński rząd zdecydował o wprowadzeniu w kraju weekendowego lockdownu w związku z trwającą drugą falą pandemii koronawirusa. Wstępnie informuje, że będzie trwał on do końca listopada. Jak tłumaczy premier, gospodarka Ukrainy nie jest gotowa na pełny lockdown.

Karpacz skrywa porażającą tajemnicę. Turyści nie mają pojęcia o dramatycznej legendzie o dwóch braciachKarpacz skrywa porażającą tajemnicę. Turyści nie mają pojęcia o dramatycznej legendzie o dwóch braciachCzytaj dalej

Ostatni miesiąc przyniósł w Ukrainie znaczny wzrost liczby chorych na Covid-19. Premier podkreślił również, że zauważalne jest również zwiększone obciążenie szpitali i lekarzy. Jest to powodem wprowadzenia weekendowego lockdownu w kraju.

- Gospodarka Ukrainy nie wytrzyma całkowitego lockdownu. Dlatego rząd wraz z ministerstwem zdrowia, epidemiologami, analitykami, przedstawicielami biznesu zaczął szukać zrównoważonego wariantu dodatkowych restrykcji przeciwepidemicznych. W obecnej sytuacji, jeśli niczego nie będziemy robić, to 10-15 grudnia miejsc w szpitalach nie będzie nawet na korytarzach - powiedział Denys Szmyhal, premier rządu.

Minister ochrony zdrowia Maksym Stepanow dodał, że wirus rozprzestrzenia się w „tempie huraganu”. Obecnie w Ukrainie zajętych jest ok. 28,5 tys. łóżek przeznaczonych do leczenia pacjentów z Covid-19. Zdaniem szefa resortu zdrowia, najlepszym rozwiązaniem byłoby wprowadzenie całkowitego lockdownu co najmniej na trzy tygodnie.

Jak poinformował premier, weekendowy lockdown zacznie obowiązywać w najbliższy weekend i wstępnie potrwa do końca listopada. Jak twierdzą źródła portalu Ukraińska Prawda, weekendowe ograniczenia będą działać aż do końca roku.

Minister ochrony zdrowia sprecyzował, że ograniczenia będą obowiązywać od północy w sobotę do północy w poniedziałek. Oznacza to, że w tym czasie lokale gastronomiczne będą mogły obsługiwać klientów tylko na wynos, a centra handlowo-rozrywkowe, placówki kulturalne, siłownie i baseny, większość sklepów zostaną zamknięte.

Otwarte pozostaną w tym czasie m.in. sklepy spożywcze, apteki, gabinety lekarskie i weterynaryjne, poczty, stacje paliw. Bez zmian funkcjonować będzie również transport publiczny.

Co ważne, rząd zniósł tzw. kwarantannę adaptacyjną, która polegała na dostosowywaniu restrykcji do sytuacji epidemicznej w danym regionie. Nowe zasady obowiązywać będą tak samo w całym kraju, niezależnie od liczby zakażeń w regionie.

W dni powszednie na terenie całego kraju obowiązywać będą ograniczenia przewidziane dla pomarańczowej strefy. Chodzi przede wszystkim o zakaz działania dyskotek, klubów nocnych, a lokale gastronomiczne mogą być otwarte w godzinach 7-22. Ponadto, obowiązuje również limit osób w siłowniach, teatrach i kinach. Zabroniona jest również organizacja wydarzeń z udziałem ponad 20 osób.

Dzisiaj grzeje: 1. Polacy muszą czekać na zmiany aż do czerwca 2021. Ogromne rozczarowanie po wiadomości przekazanej przez LOT
2. Kiedy koniec obostrzeń w Polsce? Padła pierwsza możliwa data, ważna wiadomość dla Polek i Polaków
3. TVN: Będzie nowy obowiązek, zaostrzają przepisy przez pandemię. Za granicą sytuacja jest coraz gorsza, będą kłopoty na granicach

Premier przyznał, że zdaje sobie sprawę, że nowe zasady są „nieprzyjemne i bolesne” dla branży gastronomicznej, rozrywkowej i kultury. Zapewnił natomiast, że władze są gotowe do wsparcia przedsiębiorców. Ogłosił w związku z tym programy pomocowe, np. zrekompensowanie części wynagrodzeń pracowników.

Kolejne ograniczenie w Polsce, jest decyzja. Pilny apel do podróżnychKolejne ograniczenie w Polsce, jest decyzja. Pilny apel do podróżnychCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gigant społecznościowy poszedł na wojnę z Januszem Korwin-Mikke. Decyzja, której nikt się nie spodziewał
  2. Urocza Olivia Sivielli była pierwszą Bożenką z “Klanu”. Co dziś robi i jak wygląda poprzedniczka Agnieszki Kaczorowskiej?
  3. Niesłychana decyzja Ryanaira. Pasażerowie przecierają oczy ze zdumienia
  4. Zrobili zdjęcie na wycieczce w górach. Nie mogli uwierzyć własnym oczom. Niewiarygodne
  5. Skandal w Sopocie, jak mogli? Sceny nie mieszczą się w głowie, choć sezon dawno się skończył
  6. Kot wrócił do domu z kartką przypiętą do obróżki. Właściciel zdębiał, gdy ją przeczytał
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł