lockdown zapadła decyzjaFot. Pixabay.com/ MirceaIancu

Właśnie zapadła decyzja w sprawie drugiego lockdownu. Wielu łapie się zza głowy po wieściach za granicy

Lockdown to temat, który coraz częściej powraca do debaty publicznej. Wszystko przez wyraźny skok zarażeń koronawirusem, który obserwuje się w wielu krajach europejskich – w tym również w Polsce. Niedawno podjęto decyzję w sprawie ponownego całkowitego zamknięcia granic i miast. Doniesienia z zagranicy mogą zdziwić.

Lockdown na początku 2020 roku sparaliżował wiele krajów europejskich i nie tylko. Decyzja o całkowitym zamrażaniu gospodarki wywołała ogromne straty. Wiele branż – zwłaszcza związanych z turystyką – prognozuje nadejście poważnego kryzysu. W związku z wyraźnym skokiem zachorowań w całej Europie ten temat wraca i pojawia się coraz częściej w debacie publicznej. Za granicą już podjęto decyzję w tej sprawie.

Nie żyje, miał tylko 3 latka. W sekundę spełnił się najczarniejszy ze scenariuszy, żałoba za granicąNie żyje, miał tylko 3 latka. W sekundę spełnił się najczarniejszy ze scenariuszy, żałoba za granicąCzytaj dalej

Coraz więcej mieszkańców europejskich krajów zaczyna się obawiać, że lockdown powróci. Wiele wskazuje na to, że rozpoczyna się druga fala zarażeń SARS-CoV-2. Jak będą reagowały władze państw, w których statystyki stają się coraz bardziej niepokojące? Decyzja padła już we Włoszech, gdzie w pierwszej fazie pandemii koronawirus odebrał wiele żyć i doprowadził do wyjątkowo trudnej sytuacji.

Ponowny lockdown we Włoszech? Jest odpowiedź szefa krajowej Rady Służby Zdrowia.

Czy we Włoszech znowu pojawi się lockdown? To jeden z krajów, który w ostatnim czasie również odnotowuje wzrost zakażeń. By rozwiać wątpliwości społeczeństwa, komentarza w sprawie całkowitego zamknięcia państwa udzielił szef krajowej Rady Służby Zdrowia, Franco Locatelli. Odpowiedź eksperta nie pozostawia złudzeń co do najbliższych kroków, jakie podejmie włoski rząd.

Latasz Ryanairem? Przez kluczowy błąd wielu musi później dopłacać na lotniskuLatasz Ryanairem? Przez kluczowy błąd wielu musi później dopłacać na lotniskuCzytaj dalej

– Chcę racjonalnie zapewnić: w najmniejszym stopniu nie ma warunków do tego, by snuć hipotezy o całkowitym lockdownie – słowa szefa Franco Locatelliego cytuje serwis RMF24.

– Teraz kraj jest przygotowany z bardzo wielu punktów widzenia, co spotyka się z poparciem, żeby nie powiedzieć – podziwem ze strony innych państw europejskich, dla których jesteśmy wzorem. W fazie, w której jesteśmy, należy rozważyć wszystkie kroki mające ograniczony wpływ na codziennie życie. Właśnie takie rozporządzenia trzeba poważnie przemyśleć – dodaje Franco Locatelli w rozmowie z wydawanym w Lombardii dzienniku “L'Eco di Bergamo”.

Chociaż w najbiższym czasie we Włoszech lockdown prawdopodobnie nie wróci, w niektórych regionach podjęto decyzję o zastosowaniu dodatkowych obostrzeń, jak choćby nakaz noszenia maseczek również na otwartej przestrzeni. Te ruchy pochwalił szef krajowej Rady Służby Zdrowia. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez media we Włoszech odnotowuje się obecnie od 2500 do ponad 2800 zarażeń dziennie. To najwyższe statystyki od kwietnia br.

Dzisiaj grzeje: 1. Setki Polaków muszą opuścić domy do 8:30. Wielka ewakuacja w turystycznej części naszego kraju, sytuacja jest poważna
2. Teresa Lipowska nie jest zadowolona z wysokości swojej emerytury. Co mają powiedzieć Polki i Polacy?
3. Wyciekło nieznane dotąd nagranie Królowej Życia. W samym bikini balowała na luksusowym jachcie

Lockdown nie wróci też prawdopodobnie w Polsce. Jednak coraz więcej powiatów obejmowanych jest dodatkowymi obostrzeniami w związku z wejściem do żółtych i czerwonych stref, w których znalazły się już między innymi Zakopane, Sopot, Gdańsk i Gdynia. W innym z naszych artykułów pisaliśmy również o skanadalu związanym z Ryanairem – na pokład nie wpuszczono 10-osobowej rodziny.

Chiny ogłosiły, chodzi o 9 milonów ludzi. Chcą wszystkich, świat patrzy i nie wierzyChiny ogłosiły, chodzi o 9 milonów ludzi. Chcą wszystkich, świat patrzy i nie wierzyCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wyciągnęli delfinka na plażę, żeby zrobić selfie. Na oczach roześmianych turystów doszło do tragedii
  2. Nowoczesny samolot naddźwiękowy, który ma być rewolucją. Niewiarygodne, czego dokonali inżynierowie
  3. Wpadka Martyny Wojciechowskiej i Przemka Kossakowskiego. Dwa zdjęcia, a mówią wszystko
  4. Pomarańczowe alerty w Polsce. TVP potwierdza, żywioł uderzył, sytuacja jest bardzo poważna, trzeba uważać, wychodząc z domów
  5. Jackowski miał wizję podczas występu na żywo. Brzmi źle, mówił o obostrzeniach, mogłyby uderzyć w turystów
  6. Jeżyk pochwalił się nadzwyczajnym talentem. Gdyby nie hitowe wideo, nikt by nie uwierzył, że tak potrafi

Źródło: RMF24

Następny artykuł