Liście laurowe to świetny prezent z Chorwacjiyoutube.com/ Aktualności 360 (screen)

Przywieźli z Chorwacji liście laurowe. Obdarowali nimi całą rodzinę. Reakcja najbliższych mogła być tylko jedna

Liście laurowe często używane są w polskich kuchniach. Są uznawane za świetny dodatek do potraw, ponieważ nadają wyjątkowy smak. Podczas wakacji w Chorwacji łatwo je znaleźć. Wystarczy zerwać listki, przechować i przywieźć do Polski. To idealny prezent dla bliskich.

Liście laurowe cieszą się popularnością w Polsce. To często dodawany składnik do polskich potraw. W kraju za kilka listków trzeba zapłacić ponad złotówkę. Można się je zaopatrzyć przy okazji wakacji w Chorwacji. Trzeba je tylko odpowiednio przechować. Co więcej, to świetny prezent dla rodziny czy przyjaciół. Napisała o tym autorka bloga Crolove.pl.

Zwołali sztab kryzysowy w kancelarii Morawieckiego. Sytuacja jest fatalnaZwołali sztab kryzysowy w kancelarii Morawieckiego. Sytuacja jest fatalnaCzytaj dalej

Liście laurowe prosto z Chorwacji

Inna nazwa tej rośliny to liść bobkowy. W Chorwacji często można je zauważyć w formie żywopłotu. Suszone liście we wcześniej wspomnianym kraju są używane jako przyprawa. Również w Polsce dodaje się je na przykład do bigosu, gulaszu, mięsa. Jest też składnikiem hinduskiej mieszanki przyprawowej „garam masala”.

Będąc w Chorwacji, warto nazbierać liści. Przed przywiezieniem ich do Polski trzeba je jednak odpowiednio zabezpieczyć. Po zerwaniu trzeba je owinąć w wilgotny ręcznik i w taki sposób przywieźć do kraju. W Polsce trzeba je wyjąć i umyć, a następnie zamrozić. Zmrożone liście nie tracą żadnych właściwości.

Dzisiaj grzeje: 1. Media obiegła tragiczna wiadomość. Nie żyje ratownik medyczny
2. Zakopane w żałobie. Spełnił się czarny scenariusz, aż trudno uwierzyć
3. Fenomenalne odkrycie w Izraelu. Opisano je w samej Biblii

Autorka bloga Crolove.pl proponuje, aby wręczyć liście w formie prezentu. To idealny drobiazg dla osób, które kochają gotować. Z pewnością ucieszy kogoś z rodziny czy z grona przyjaciół. Ostatnio pisaliśmy o innej ciekawostce związanej z kuchnią. Można o niej przeczytać tutaj.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Robert Lewandowski powiedział, kiedy zakończy karierę. Padła konkretna data
  2. Wpis Justyny Żyły został już usunięty, ale w sieci nic nie ginie. Wyciągnęła kolejne działo, przeciwko byłemu mężowi
  3. Wyciekły zdjęcia Jarosława Kaczyńskiego z wakacji. Aż trudno uwierzyć, jak on wygląda
  4. Julia Wróblewska pokazała zdjęcie z Suntago Wodny Świat. Rozbiła bank, fani przecierają oczy
  5. Zenek Martyniuk wyjawił wszystko. Wydaje majątek za granicą
  6. Chciał uśpić psa, bo "jest stary i śmierdzący". Na szczęście weterynarz zainterweniował

Źródło: crolove.pl

Następny artykuł