Lipiec przełomowym miesiącem dla lotnictwaFacebook.com/ Jadwiga Emilewicz

Jest oficjalna decyzja, znoszą limit. Już od lipca w Polsce

Lipiec będzie ważnym miesiącem dla linii lotniczych w Polsce. Wtedy zostanie zniesiony limit miejsc w samolotach. Informacje przekazała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Lipiec przełomowym miesiącem dla lotnictwa w Polsce. Z powodu panującej na świecie pandemii koronawirusa obowiązuje nakaz, który mówi, że jedynie 50 procent miejsc w samolocie może zostać zajęte przez pasażerów. Ta reguła będzie obowiązywała już niedługo, bowiem ogłoszono datę zniesienia nakazu. Państwa należące do Unii Europejskiej otworzyły już granicę, co oznacza możliwość ruchu międzynarodowego. Pisaliśmy o tym tutaj.

Nie kupisz gofrów nad morzem za bon turystyczny, przewidują też kary. Wyciekły szczegóły 500+ na wakacjeNie kupisz gofrów nad morzem za bon turystyczny, przewidują też kary. Wyciekły szczegóły 500+ na wakacjeCzytaj dalej

Lipiec przyniesie korzyści dla lotnictwa

Jak poinformowała minister rozwoju Jadwiga Emilewicz, od 1 lipca po niebie będzie mógł poruszać się już pełen skład samolotów. Wraz z tym zniesiony zostanie limit zajmowanych miejsc na pokładach. Informacje te przekazała na briefingu na temat turystycznego ruchu lotniczego. Udział wziął również wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel, a także Główny Inspektor Sanitarny Jarosław Pinkas.

Dzisiaj grzeje: 1. Okropny skandal w Krakowie. Zdjęcia odbierają mowę, oburzające
2. Personel sklepu miał już dosyć, posypały się mandaty. Wezwali policję, bo klienci nie nosili maseczek

- Z perspektywy mojej, nadzorującej dział turystyka i rekreacja, to bardzo istotna informacja. Dla wszystkich przedsiębiorstw, które świadczą usługi turystyki wyjazdowej. Dla tych przedsiębiorstw czartery, które miały być wypełnione w 50 proc. były wydarzeniami nieopłacalnymi. Gdybyśmy zostawili te ograniczenia, Polacy nie mogliby swobodnie latać do tych krajów, które się dzisiaj już otworzyły - mówiła Emilewicz. Zaznaczyła, że na rozporządzeniu znoszącym limit miejsc w samolocie musi pojawić się jeszcze podpis premiera Mateusza Morawieckiego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pilny komunikat Ministerstwa Zdrowia. Kolejne obostrzenia. Tym razem chodzi o organizacje meczów
  2. GW: Ksiądz Natanek znów odpłynął? Wzywa Lecha Kaczyńskiego do objawienia się Polakom, mimo kary suspensy przeszedł pochodem przez Warszawę
  3. Najgorszy możliwy scenariusz się potwierdził. Służby ogłosiły, chodzi o Polkę
  4. Prezydent oraz jego żona zakażeni koronawirusem. Media obiegły najnowsze, przykre wiadomości z Hondurasu
  5. Częściowo przedłużają zakaz w Polsce. Wielu Polaków na pewno nawet nie wiedziało
  6. Szczeniak nauczył się krzyczeć, ale nie potrafi szczekać. Wideo wbija w fotel

Źródło: Onet

Następny artykuł