linie lotnicze kłopoty ryanairFot. Pixabay.com

Sytuacja Ryanaira jest opłakana? Tanie linie w bardzo trudnym momencie

Linie lotnicze podejmują kolejne środki zapobiegawcze w walce z kryzysem epidemiologicznym. Najwięcej ma do stracenia Ryanair.

Wśród działań podejmowanych przez linie lotnicze możemy dopatrzyć się przede wszystkim cięcia planowanych lotów. W największym kłopocie może być Ryanair, dla którego Włochy są najważniejszym kierunkiem.

Z ostatniej chwili: Nie żyje kobieta z koronawirusem. 2 tygodnie temu wróciła z Polski na UkrainęZ ostatniej chwili: Nie żyje kobieta z koronawirusem. 2 tygodnie temu wróciła z Polski na UkrainęCzytaj dalej

Linie lotnicze w kłopocie

Od pewnego czasu każdy dzień niesie ze sobą falę odwołanych lotów. Niektórzy przewoźnicy komunikują już, że dynamika nowych rezerwacji jest bliska zeru. Sama Lufthansa planuje odwołanie 23 tysięcy lotów w terminie od 29 marca do 24 kwietnia. Wizzair przygotowuje się na półroczny kryzys, w czasie którego planuje zmniejszyć oferowanie przynajmniej o 20 procent i szukać dalszych oszczędności.

Największe problemy może mieć jednak Ryanair. Według zestawienia ENAC, czyli włoskiego urzędu lotnictwa cywilnego, irlandzki przewoźnik jest odpowiedzialny za przelot do kraju 37,8 milionów pasażerów rocznie. Są to dane z 2018 roku, w którym przewoźnik obsłużył 139,2 mln pasażerów. Oznacza to, że co czwarty klient linii podróżował do Włoch.

Dzisiaj grzeje: 1. Cały zagraniczny rząd na kwarantannie. U senatora stwierdzono zakażenie
2. Polska zamknie granice? Sztab kryzysowy w trakcie narady

Spółka z pewnością ma przygotowane rezerwy gotówkowe na wypadek kryzysu, a poprzez zmiany w strukturze zatrudnienia i elastyczne umowy o pracę, może reagować na spadek popytu, jednak jeżeli kryzys nie zostanie szybko zażegnany. Wynikać może z tego, że możemy spodziewać się poważnych kłopotów przewoźnika.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mamy przełom ws. koronawirusa? Naukowcy informują o skutecznym leku, jest znany od 70 lat
  2. Polacy biją rekordy zakupów. Ale nie w Biedronkach i nie w Lidlach
  3. Z ostatniej chwili: WizzAir zawiesza wszystkie loty do kolejnego kraju
  4. Ważne ogłoszenie zagranicznego premiera ws. wirusa. "Nasza walka o przetrwanie"
  5. Przed lotem zrobili mu testy na wirusa z Chin. O pozytywnym wyniku dowiedział się w powietrzu
  6. Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam Małysz

źródło: fly4free.pl

Następny artykuł