Linia lotnicza upada w dobie covidu.Fot. Unsplash.com/ Skyler Smith

Koniec taniej linii lotniczej. Zbankrutowała, nic się już nie da zrobić

Linia lotnicza, która odgrywała dużą rolę na lokalnym rynku, ogłosiła upadłość. To ogromny cios dla całego kontynentu. Turyści żegnają się z niskobudżetowymi lotami na duże odgległości.

Linia lotnicza, mająca znaczący wpływ na losy turystyki całego kontynentu, bankrutuje. Działała 5 lat, a strukturami zajmowali się najwięksi giganci rynku lotniczego. Jak zaznaczają eksperci, widmo upadłości pobrzmiewało jeszcze przed pandemią.

W Polsce rozbił się śmigłowiec. Są ofiary śmiertelne, porażające doniesieniaW Polsce rozbił się śmigłowiec. Są ofiary śmiertelne, porażające doniesieniaCzytaj dalej

Tania linia lotnicza do odstawki

W ostatnich dniach rynek usłyszał o upadku przewoźnika NokScoot. Tajska linia lotnicza znana była z dalekich, a zarazem niedrogich połączeń na kontynencie azjatyckim. Obsługiwała głównie Chiny, Indie, Japonię, Tajwan i Tajlandię. Pomysł NokScoot powstał już w 2013 r., a spółkę zarejestrowano rok później. W 2015 r. linia lotnicza rozpoczęła działalność operacyjną. Niestety, nawet wtedy rokowania nie były najlepsze.

Jak przypomina redakcja Fly4free, NokScoot był owocem porozumienia (ang. joint-venture) między Nok Air, czyli spółki, której drugim udziałowcem większościowym jest Thai Airways oraz Scoot (spółka-córka Singapore Airlines). To właśnie singapurskie władze NokScoot miały zadecydować o wycofaniu przewoźnika z rynku. Przed oficjalnym ogłoszeniem upadłości linia lotnicza mogła być także wykupiona za symbolicznego bahta (około 13 groszy) przez Singapore Airlines, jednak Nok Air nie zdecydowała się na taki ruch.

Linia lotnicza ofiarą covidu

Jak komentują media branżowej, NokScoot upadł przede wszystkim ze względu na kryzys wywołany pandemią koronawirusa, choć początków bankructwa można doszukiwać się już w pierwszych etapach działalności. Zgodnie z doniesieniami mediów, rzekomo miała być nierentowna od samego początku.

Dzisiaj grzeje: 1. 17-latek w centralnej Polsce nie posłuchał zakazu podczas wakacji. Nie żyje
2. Korzystając z bankomatu możesz się mocno zdziwić. Nadchodzi spora zmiana przy wypłatach

Co ciekawe, od 2014 roku linia lotnicza nie odnotowała znaczących przychodów. Według ustaleń Fly4free, w wyniku ogłoszenia upadłości, pracę straci prawie 450 osób. Linia lotnicza operująca flotą siedmiu Boeingów 777 zwróci część maszyn Singapore Airlines. Komunikat o upadłości władze spółki wystosowały 26 czerwca 2020 roku. Niestety to nie jedyne doniesienie o upadku tanich linii w ostatnich dnaich.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jakub Błaszczykowski przeszedł badania medyczne. Klub wydał pilny komunikat
  2. Jarosław Kaczyński nie będzie zadowolony z postawy swoich sąsiadów. Dziennikarze dotarli do zaskakujących wyników
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestety
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Mężczyzna rozbił ferrari za 1,8 mln zł. Policjanci nie dowierzali, słysząc powód

Źródło: Fly4free

Następny artykuł