Linia lotnicza naraziła się mieszkańcom Włoch.Fot. pixabay.com

Okropna wpadka tanich linii lotniczych. Trochę ich poniosło

Linia lotnicza w centrum skandalu. Przewoźnik znany z tanich połączeń po Europie niefortunnie wyraził się o pewnym regionie. Za marketingową wpadkę mieszkańcy żądają przeprosin.

Linia lotnicza kojarzona głównie z tanich kursów teraz spotkała się z falą krytyki. Według krytyków, kampania marketingowa spółki miała postawić w złym świetle reklamowany kierunek wakacyjny, który znalazł się w jej siatce połączeń. Przedstawiciele regionu zarzucają linii powielanie stereotypów.

Wicepremier podała datę: 2 lipca. Może być przełom w polskiej turystyceWicepremier podała datę: 2 lipca. Może być przełom w polskiej turystyceCzytaj dalej

Linia lotnicza w ogniu krytyki

Jak donosi redakcja Onetu, powołując się na ustalenia portalu Simple Flying, brytyjski easyJet na swojej stronie internetowej miał dopuścić się krzywdzącego uproszczenia, które dotknęło włoski region Kalabrii. Przewoźnik kursuje tam do Lamezia Terme. Linia lotnicza opublikowała kontrowersyjny opis, który według niektórych bazuje na stereotypach i uprzedzeniach.

- Prawdziwy smak włoskiego życia, to Kalabria. Brakuje tu turystów, dzięki historii mafii i trzęsień ziemi, i nie jest tak kultowego jak Rzym czy Wenecja, więc instagramersi tu nie przyjeżdżają - cytuje redakcja Onetu.

Brytyjska linia lotnicza przeprasza Kalabrię

Według Onetu nawet jeden z członków Parlamentu Europejskiego reprezentujący Kalabrię miał określić opis przewoźnika mianem “haniebnego” (redakcja nie podaje personaliów polityka). Co ważne, linia lotnicza szybko usunęła niefortunny opis i w oficjalnym komunikacie miała podkreślić, że jej celem była wyłącznie promocja turystyczna regionu.

Dzisiaj grzeje: 1. Skandaliczne i oburzające zachowanie w karczmie w Zakopanem. Aż się wierzyć nie chce, okropne
2. Wybory prezydenckie 2020. Czym są wyniki exit poll?

Ponadto, wpadka przewoźnika spotkała się również z mocną reakcją ze strony internautów. Na Twitterze pojawił się nawet #Calabriaisnotjustmafia, którym użytkownicy oznaczają wpisy krytykujące uproszczenie spółki. Linia lotnicza wraca na rynek lotniczy pomimo ograniczeń pandemicznych, jednak jak zaznaczają komentatorzy, początek sezonu nie zaczął się dla firmy najlepiej. To niepokojące wieści zwłaszcza w kontekście coraz głośniejszych doniesień o bankructwie sektora.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wybory prezydenckie 2020. Gwiazdy polskiego sportu tłumnie poszły do urn (FOTO)
  2. Awantura w lokalu wyborczym. "Pomocnik dziennikarza TVP nie chciał się wylegitymować"
  3. Tysiące Polaków dostanie bilety 80% taniej. Już pewne, można rezerwować
  4. Przykre wyznanie Ministerstwa Zdrowia o wakacjach. Nie ma już wątpliwości, niestet
  5. Cejrowski posunie się do ostateczności. Powiedział wszystko, stracił cierpliwość do rządu
  6. Pies tonął na jej oczach. Właścicielka rzuciła się do wody, fale przykryły ją

Źródło: Onet

Następny artykuł