linia lotnicza ofiarą hakerówFot. unsplash.com/Elizabeth Jamieson/zdjęcie poglądowe

Wyciekły dane 9 milionów osób i ponad 2 tysięcy kart kredytowych. Klienci linii lotniczych ofiarami hakerów

Linia lotnicza wpadła w tarapaty. Atak hakerów był wyjątkowo udany i doprowadził do wycieku danych. Oprócz informacji o 9 milionach klientów, zostały skradzione dane z kart kredytowych ponad 2 tysięcy osób.

Linia lotnicza easyJet została zaatakowana przez wyspecjalizowanych hakerów, którzy zdobyli mnóstwo poufnych informacji. Brytyjski przewoźnik poinformował o tej sytuacji w komunikacie dla londyńskiej giełdy we wtorek, lecz jak się okazuje, do ataku doszło w styczniu tego roku. Poinformowano również, że od tego czasu firma współpracuje z brytyjskim biurem komisarza ds. informacji, by ocenić szkody wyrządzone przez hakerów.

Ostrzeżenia dla większości Polski. 9 województw, mieszkańcy muszą uważaćOstrzeżenia dla większości Polski. 9 województw, mieszkańcy muszą uważaćCzytaj dalej

Linia lotnicza ostrzega klientów

Zarząd spółki EasyJet jest zdania, że ataku dokonała zaawansowana grupa, ponieważ udało jej się uzyskać dostęp do adresów e-mail i danych dotyczących podróży ok. 9 mln osób. Oprócz tego skradzione zostały informacje o kartach kredytowych 2 208 klientów. Jak podaje firma, dane z paszportów wszystkich osób pozostają bezpieczne. Wszyscy zostali ostrzeżeni o możliwości podszywania się pod pracowników linii osób z zewnątrz, dlatego poproszono, by klienci zachowali ostrożność i czujność.

Osoby, które padły ofiarą ataku, muszą na bieżąco sprawdzać wszelką aktywność na swoich kontach bankowych oraz weryfikować informacje przesyłane przez linię lotniczą. Hakerzy mogą udawać pracowników easyJet i oczekiwać od nas dodatkowych płatności lub ujawniania danych. Warto poprosić o dodatkowe informacje i nie podawać żadnych informacji, jeśli nie mamy pewności, że rozmawiamy z pracownikiem linii lotniczej.

Dzisiaj grzeje: 1. Zmiany dotyczące urlopów i pracy zdalnej. Tarcza 4.0 nie spodoba się większości Polaków
2. Minister zdrowia ostrzega, że niewykluczone jest ponowne zamknięcie niektórych usług. Być może już w lipcu

Zarząd easyJet poinformuje o sytuacji osoby, których dane zostały skradzione w najbliższych dniach. Nie wiadomo, dlaczego do tej pory ukrywano incydent, który może przynieść ogromne straty klientom firmy. Gdyby wiedzieli o tym wcześniej, mogliby zablokować swoje karty kredytowe oraz zmienić dane podane przewoźnikowi.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielkie zmiany w 500 plus? Padła konkretna propozycja, znamy szczegóły
  2. 26-letni mężczyzna nie miał litości dla swojego psa. Zabił go w straszny sposób. Porażające szczegóły
  3. Milionom ludzi zagraża nie tylko koronawirus. Żywioł uderzy w środę za granicą
  4. Dziecko z Polski zaginęło 26 lat temu. Właśnie odnalazła się na drugim końcu świata?
  5. 97 milionów ludzi i żadnego zgonu. Nikt inny nie poradził sobie z epidemią tak jak oni
  6. Piotr Żyła nie zarabia wyłącznie na skokach narciarskich. Dochodowy biznes pomogła mu rozkręcić Justyna Żyła

Źródło: Interia

Następny artykuł