Licheń. Byliście w słynnej bazylice?Wikimedia/ Lech_Darski (CC BY-SA 3.0)

Czy byliście w Licheniu? Sanktuarium robi wrażenie

Licheń często nazywany jest drugą Częstochową. Powodem jest niesamowite sanktuarium, które znajduje się w tej wsi. Co roku przyciąga ono tłumy turystów. Odbywają się też pielgrzymki do tego miejsca. Byliście tam?

Licheń Stary to wieś, która położona jest w województwie wielkopolskim, we wschodniej części tego regionu. Leży nad Jeziorem Licheńskim. To właśnie tam znajduje się Bazylika Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej. To niezwykle ważne miejsce dla polskich katolików.

Polsat donosi. Gowin się wygadał. Wiemy, co z podróżowaniem po Polsce 1 listopadaPolsat donosi. Gowin się wygadał. Wiemy, co z podróżowaniem po Polsce 1 listopadaCzytaj dalej

Licheń Stary. Niezwykła bazylika w Polsce

Bazylika Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej jest największym kościołem w Polsce. Jego budowa zaczęła się 1994 roku i trwała 10 lat. Miejscem tym opiekuje się Zgromadzenie Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Bazylika jest popularnym miejscem turystycznym, ponieważ każdego roku pojawia się tam około miliona osób. Są to głównie wierzący, którzy wybierają się tam na pielgrzymki. Sezon trwa od 1 maja do końca października.

Polacy jeżdżą tam, aby celebrować ważne święta kościelne. Są to między innymi rocznica pierwszego objawienia Matki Bożej w lesie grąblińskim, uroczystość i odpust Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej oraz rocznica przeniesienia Cudownego Obrazu z kościoła p.w. św. Doroty do bazyliki, czy rocznica odwiedzenia świątyni przez papieża Polaka Jana Pawła II.

Dzisiaj grzeje: 1. Andrzej Duda nie wytrzymał. Padły ostre słowa, nie mógł dłużej patrzeć na rzeczy, które dzieją się w dwóch państwach świata
2. Listonosz nie będzie mógł dostarczyć emerytury w żółtej i czerwonej strefie? Jest stanowisko prezes ZUS
3. Morawiecki potwierdził, możliwy stan wyjątkowy w Polsce. Wszystko zależy od jednego. Złe wieści dla Polaków i turystów

Obok Częstochowy Licheń jest najczęściej odwiedzanym miejscem przez polskich katolików. Miejsce zwiedzają także ateiści, ponieważ budowla robi niezwykłe wrażenie. Jest duża, nowoczesna i pełna dzieł sztuki. A wy byliście w Licheniu? Jakie są wasze wrażenia? Opowiedzcie o tym w komentarzach na Facebooku.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Suczka zobaczyła, że ktoś zabiera jej jedyne dziecko. Zareagowała błyskawicznie, niezwykłe wideo
  2. Czy widziałeś u siebie podobną monetę? Chodzi o nominał 5 zł, możesz być milionerem
  3. Horror na pokładzie samolotu Ryanair. Jest ofiara, pasażerowie zapamiętają do końca życia
  4. Niedawno byli w Indiach, teraz zatrudnią Tomasza Komendę. Wiadomo, co będzie robił
  5. Klamka zapadła. Na granicy z Polską postawią mur, powód nie wszystkim się spodoba
  6. Niewiarygodne nagranie z Bielska-Białej podbija sieć. Trudno uwierzyć, co zrobili z owcami

Źródło: Wikipedia, turysta.org

Następny artykuł