lekarze we włoszechFot. Pixabay.com/skeeze/zdjęcie poglądowe

Liczba zakażonych lekarzy przyprawia o zawrót głowy. Smutne wieści z Włoch

Lekarze niestety stanowią bardzo istotny procent zakażonych koronawirusem we Włoszech. Codziennie niosą pomoc i pomagają chorym, sami jednak są bardzo narażeni na niebezpieczeństwo.

Lekarze w czasie pandemii stają przed wyjątkowo trudnym i ryzykownym zadaniem. Codziennie zajmują się dziesiątkami pacjentów zakażonych koronawirusem, podobnie jak cały personel medyczny. Spoczywa na nich gigantyczna odpowiedzialność i wszyscy powinniśmy być im wdzięczni. Poświęcają się i stają na wysokości zadania, ryzyka niestety czasem nie da się uniknąć. We Włoszech już ponad 8% zarażonych wirusem z Chin stanowi personel medyczny oraz sami lekarze.

Polka leciała samolotem akcji Polka leciała samolotem akcji "Lot do Domu". Jest oburzona tym, jak ją potraktowali, opowiedziała wszystkoCzytaj dalej

Lekarze są bardzo narażeni. Wielu zachorowało

W środę opublikowano oficjalny raport, który sporządzony został na podstawie analiz krajowego Instytutu Zdrowia we Włoszech. Jak możemy w nim przeczytać, aż 2629 pracowników tamtejszej służby zdrowia zostało zakażonych koronawiruse. Liczba ta jest porażająca i stanowi aż 8,3% wszystkich chorych.

- 8,3 procent wszystkich przypadków to dwa razy więcej niż wskaźnik w Chinach - cytuje prezesa medycznej fundacji naukowej Gimbe Nino Cartabellotta, Onet.

Włochy obecnie mają gigantyczne problemy i uważane są za kraj w Europie, który ma największe problemy z szalejącym koronawirusem. Kolejne doniesienia są coraz bardziej niepokojące, wprowadzane są jednak bezustannie kolejne działania mające na celu zatrzymanie pandemii.

Dzisiaj grzeje: 1. Nagły atak na Zieloną Strefę. Zniszczony budynek mieszkalny, są ranni
2. Najgorszy okres pandemii jeszcze przed nami. Wiceminister zdrowia podał orientacyjne daty

Cała Europa zmaga się z koronawirusem. UE zamknęła zewnętrze granice, wiele krajów zablokowało również wewnętrzne w ramach walki z chorobą. Włochy wprowadziły również kwarantannę obejmującą cały kraj, a wszyscy mieszkańcy muszą przebywać w domach z wyjątkiem krótkich wyjść na zakupy lub do lekarza.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Stan 74-letniej zakażonej Polki coraz lepszy. Otrzymała pionierską mieszankę leków
  2. Druzgocące zdjęcie z polskiego sklepu. Zachowanie klientki nie mieści się w głowie
  3. Polacy wylądowali w Warszawie. Na kwarantannę pojechali zwykłym PKP i transportem publicznym
  4. Koronawirus w autobusie PKS. Pasażerowie pilnie poszukiwani, zagrożonych kilkanaście kursów
  5. Pierwsza osoba na świecie dostała testowaną szczepionkę na koronawirusa. Wiadomo, kim jest
  6. Jest oficjalna decyzja UEFA ws. Euro 2020. Mistrzostwa nie odbędą się w tym roku

Źródło: Onet

Następny artykuł