Owca Helenkafot. pxhere.com/pl/photo/594119

Straszne. Wykupili Helenkę z niewoli. Potrzebowała specjalistycznego leczenia

Lekarze weterynarii z Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu podjęli wspaniałą decyzję, która uratowała życie niewinnego stworzenia. Owieczkę Helenkę czekałaby straszliwa przyszłość, gdyby nie działania medyków z Ośrodka. Zwierzę w porę trafiło pod ich opiekę. Poprzedni właściciel Helenki usiłował się jej pozbyć.

Lekarze pracujący w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu każdego dnia poświęcają się ratowaniu potrzebujących zwierząt z nawet najdalszych zakątków Polski. Ich życiową misją jest niesienie pomocy wszystkim tym, którzy nie są w stanie sami o nią poprosić. Do tej pory do tamtejszej kliniki trafiały najróżniejsze zwierzęta, w tym nawet najbardziej egzotyczne gatunki, lecz w ostatnim czasie nowym mieszkańcem Ośrodka stała się puchata owieczka o imieniu Helenka. Jaka jest jej historia oraz w jaki sposób znalazła się w Przemyślu?

Samolot zapalił się podczas lotu. Chwile grozy. Jest nagranie. Zagraniczny horror pasażerówSamolot zapalił się podczas lotu. Chwile grozy. Jest nagranie. Zagraniczny horror pasażerówCzytaj dalej

Tragedia Helenki stopiła serca lekarzy

Pracownicy Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu zajmują się wszystkimi stworzeniami, które dla większości osób pozostają niewidzialne. Tak właśnie było w przypadku owcy domowej, która pochodzi z okolic Mielca. Ciężarna Helenka od długiego czasu borykała się z poważnymi problemami zdrowotnymi, które zostały całkowicie zignorowane przez jej pełnoprawnego właściciela. Zwierzę nie uzyskało żadnej pomocy medycznej. Ponadto, ta sama osoba próbowała umyć ręce od odpowiedzialności wynikającej z opieki nad chorą owcą w ciąży, dlatego postanowiła ją sprzedać.

Dzisiaj grzeje: 1. Olbrzymie niebezpieczeństwo na zachodzie Polski. Chaos. Trwa akcja
2. "Wiadomości" TVP szczują na kolejną organizację? Wydanie, jakiego jeszcze nie było

Na ofertę sprzedaży Helenki natrafili weterynarze z Przemyśla, którzy na pierwszy rzut oka byli pewni, że zwierzę cierpi z powodu choroby. Bez chwili zawahania zdecydowali się wykupić owcę z niewoli i sprowadzić ją do lecznicy. Podejrzenia lekarzy się sprawdziły - Helenka była bardzo zaniedbana. Zwierzę miało chore nogi, jej ciało pożerały pasożyty, a jej pokręcona i brudna wełna nie była ostrzyżona.

Helenka wraca do zdrowia

Dzisiaj miewa się dużo lepiej, a już w styczniu planowo na świat przyjdzie dwójka jej potomstwa. Do tego czasu weterynarze obiecują poczynić wszelkie konieczne przygotowania, aby poród przebiegł pomyślnie. Gdyby nie pomoc weterynarzy prawdopodobnie czekałaby ją śmierć. Być może w przyszłym roku Helenka oraz jej rodzina staną się lokalną atrakcją turystyczną.

ZOBACZ NAGRANIE:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wstrząsające wideo z polskiej wsi. 10-latki robiły okropne rzeczy kotu, wszystko nagrały
  2. Mumia przemówiła. Archeologowie odtworzyli głos człowieka sprzed 3 tysięcy lat
  3. Przyszedł pod szkołę i wyciągnął broń. Uczeń w krytycznym stanie. Tragiczne wieści z zagranicy
  4. Przyszły wypocząć w parku wodnym. Przeżyły horror. Uciekały, gdzie pieprz rośnie
  5. Hit. Kierowcy nie wiedzieli, co robić. Nagranie podbiło internet
  6. Husky rzucił się na kobietę w samym bikini. Plażowicze nie mogli oderwać wzroku, jest wideo

Źródło: se.pl

Następny artykuł