lekarz z Włoch wyznanieFot. Pixabay.com/Foundry/zdjęcie poglądowe

Słowa lekarza z Włoch: nie ratują sprzętem starszych ludzi zakażonych koronawirusem. Oburzający powód

Lekarz pracujący we włoskiej Parmie zgodził się na zaskakujące i niewiarygodnie smutne wyznanie. Jak sam stwierdził w niedzielę w wywiadzie telewizyjnym, starsze osoby nie są podłączane do respiratorów.

Lekarz Gaj Peleg w niedzielę udzielał wywiadu izraelskiej telewizji, lecz nikt nie spodziewał się, że padnie aż tak dużo mocnych i przykrych słów. Ekspert wyjawił, co dzieje się obecnie jego zdaniem we Włoszech, czyli obecnie sercu pandemii w Europie.

Nikt nie wyjdzie z domu po 17:00, kary są bardzo wysokie. Dwa kolejne kraje wprowadzają ostre reguły walki z chorobąNikt nie wyjdzie z domu po 17:00, kary są bardzo wysokie. Dwa kolejne kraje wprowadzają ostre reguły walki z chorobąCzytaj dalej

Lekarz z Włoch powiedział o sytuacji we Włoszech

Peleg wyjawił, że w północnej części Włoch nie można podłączać do respiratorów starszych osób, które mają powyżej 60 lat.Sytuacja ta jest spowodowana dotkliwym niedoborem sprzętu medycznego, specjaliści stoją wiec w obliczu bardzo trudnych wyborów - komu mają pomóc.

- Słyszałem to od moich przyjaciół i współpracowników, którzy ustalili limit dla wieku, po którym nie można już pomóc - (limit ten wyznaczono na) 60 lat - cytuje lekarza Polsat News.

Jak mówił Peleg, brakuje respiratorów oraz urządzeń do resuscytacji.

- (U pacjentów - red.) powyżej 60. roku życia jest mniej intubacji i pełnego znieczulenia, a poniżej tego wieku pomagamy do samego końca i podajemy tlen - wyjaśniał.

Taki powód jest oburzający i niesamowicie przykry, lekarze jednak niestety nie mają na niego wpływu. Sytuacja jest tam bowiem tak trudna, że tamtejszy rząd najwyraźniej nie jest na razie w stanie sobie z nią poradzić.

Dzisiaj grzeje: 1. Rozpaczliwy apel Polaków o pomoc. Mają 48 godzin na powrót do domu, potem będą mieli ogromne problemy
2. Przestępcy znaleźli wyjątkowo perfidny sposób na okradanie mieszkań. Uważaj, kto do Ciebie puka

Jak przekazuje Polsat News, Peleg jest pracownikiem oddziału ortopedycznego, który zamieniony został na przyjmujący osoby zakażone koronawirusem. Znajduje się w regionie Emilia-Romania w prowincji Parma.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mamy przełom ws. koronawirusa? Naukowcy informują o skutecznym leku, jest znany od 70 lat
  2. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce
  3. Wyznanie polskiej lekarki pracującej we Włoszech. Przykre i mocne słowa
  4. Tragiczna sytuacja we Włoszech. Mieszkańcy muszą zachowywać się wzorowo, jest lista zasad
  5. Polacy wracający do kraju muszą się przygotować. Czeka ich kwarantanna
  6. Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam Małysz

Źródło: Polsat News

Następny artykuł