Łeba świadkiem akcji ratunkowej.fot. wikipedia/ Wydra666

W Łebie w jednej chwili turyści zamarli. Na plaży widoczna była tylko deska. Rozpoczęła się akcja ratunkowa

Łeba jest jedną z najpopularniejszych miejscowości nadmorskich w Polsce. Co roku plaża w Łebie przyciąga tłumy turystów. Czasami dochodzi do dramatycznych sytuacji. Ale spokojnie, nad bezpieczeństwem plażowiczów czuwają ratownicy.

Łeba, mimo że kojarzona jest z wypoczynkiem i relaksem, to czasami szum wokół miasta robi się za sprawą utonięć i dramatycznych sytuacji z udziałem plażowiczów. Niestety do niebezpiecznego zdarzenia doszło w ciągu ostatnich 24 h. Wczasowicze patrzyli z niedowierzaniem. Na plaży widać było tylko deskę surfingową. Do akcji wkroczyli ratownicy.

Byli na wakacjach nad polskim morzem. Wrócili do domu i zaczęli zarażać wirusemByli na wakacjach nad polskim morzem. Wrócili do domu i zaczęli zarażać wirusemCzytaj dalej

Łeba świadkiem dramatu

Do zdarzenia w Łebie w doszło w czwartek, tj. 30 lipca na plaży. Z informacji, jakie zostały przekazane mediom, wiadomo, że na plaży odnaleziono początkowo samotną deskę surfingową, a następnie rozpoczęły się poszukiwania mężczyzny. W akcji ratunkowej brali udział ratownicy WOPR, policja oraz OSP Łeba. Wszystkie wymienione służby z wielkim zaangażowaniem szukali właściciela deski surfingowej, który był poszukiwany w wodzie.
30 lipca zastępy SLRR Nissan Navara i dwa quady ratownicze zostały wysłane na plażę, nie zostało zgłoszone zaginięcie osoby morzu. Wszyscy działali na najwyższych obrotach.

Dzisiaj grzeje: 1. Za 7 nocy zapłaciła 340 zł. Wybrała miejsce, do którego na razie nie pojedziemy
2. Kolejny rekord zakażeń w Polsce. Prawie 1/3 pozytywnych wyników z jednego województwa

Akcja ratunkowa w Łebie

Po wysłaniu wszystkich służb, jakimi dysponuje plaża w Łebie, rozpoczęła się dynamiczna akcja poszukiwania właściciela deski surfigowej. Pierwszy trop padł na wodę, w której mógł utopić się mężczyzna. Jak się po kilku chwilach okazało, mężczyzna został odnaleziony cały i zdrowy na plaży. Sytuacja zakończyła się dla wszystkich szczęśliwe. Warto jednak pamietać, aby nie zostawić swoich rzeczy bez opieki, gdyż jest to już pierwszy sygnał dla ratowników do rozpoczęcia akcji poszukiwawczej.

Jeżeli chcielibyście podzielić się historią ze swoich wakacji, rachunkiem z turystycznego miejsca, bulwersującą lub interesującą sytuacją, która Was spotkała lub której byliście świadkami podczas urlopu, zapraszamy do wysyłania wiadomości na adres: redakcja@turysci.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przerażający wypadek w skokach narciarskich. Olbrzymia maszyna omal nie poszatkowała ofiary na plastry
  2. Nie żyje lokalny, zasłużony polityk. Zmarł przedwcześnie w tragicznych okolicznościach, szczegóły zasmucają
  3. Strażnicy poprosili na polskim lotnisku turystów o dokumenty. Zaniemówili, gdy odkryli, co się dzieje
  4. Nie żyje młoda europejska gwiazda. Beztroska podróż zakończyła się dramatem
  5. Były nad wodą z dziećmi. Wezwano policję, skandal przechodzi ludzkie pojęcie
  6. Dramatyczna interwencja policji. Starsza kobieta masowo gromadziła psy, zwierzęta przeżyły horror

Źródło: gp24s

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł